Авіатрафік у жовтні: кількість польотів у небі над Україною досягла майже 84% від докризового показника

0
12

Авіатрафік у жовтні: кількість польотів у небі над Україною досягла майже 84% від докризового показника

Авіатрафік поступово відновлюється післ кризи / ілюстрація REUTERS

Державне підприємство з обслуговування повітряного руху України (“Украерорух”) у жовтні 2021 року забезпечило аеронавігаційним обслуговуванням 25 090 рейсів, що становить 83,8% від жовтневого обсягу докризового 2019 року.

Як повідомила прес-служба підприємства, минулого місяця показник кількості польотів порівняно з докризовим періодом був нижчим – 76%.

Українські авіакомпанії виконали 8 569 польотів (на 12,6% менше у порівнянні з жовтнем докризового 2019 року), іноземні авіакомпанії виконали 16 521 політ (менше на 18%).

Зазначається, що внутрішні польоти склали 3 116 рейсів (+16,2% порівняно з відповідним періодом 2019 року), міжнародні польоти – 12 660 рейсів (-12,4%), транзитні польоти – 9 314 рейсів (-27,3%).

Він зазначив, що також важливим фактором активізації авіаперевезень є прийняття нових реалій і правил подорожей авіапасажирами та кампанія з вакцинації й запровадження міжнародних COVID-сертифікатів, що відкрило для українців кордони європейських країн.

“Однак маємо враховувати, що ми вже увійшли в завершення туристичного сезону і традиційне зменшення динаміки польотів у період зимової навігації. Маємо і гарну новину: низка авіакомпаній уже повідомили про продовження чартерних програм до екзотичних країн або заявили про відкриття нових напрямків. Це дає нам підстави розраховувати, що цьогорічний низький сезон ми пройдемо за оптимістичним сценарієм”, – цитує прес-служба Ярмака.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Слуга народу" підтримує голосування щодо законопроекту про борги на ринку газу

У компанії зазначили, що динаміка авіатрафіку по завершенню літнього сезону традиційно іде на спад: кількість польотів у серпні становила 29 048 рейсів, у вересні – 26 241 рейс, у жовтні – 25 090.

“Однак підприємство входить до нього у стабілізованому фінансовому стані та з чітким планом дій щодо подальшого розвитку транзитного потенціалу повітряного простору України, інтенсивності обслуговування повітряного руху в аеропортах України, подальших кроків нарощування докризових обсягів авіатрафіку”, – повідомили в “Украерорусі”.

Як повідомляв УНІАН, 12 жовтня 2021 року Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір, яка сприятиме здешевленню авіаквитків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я