Білорусь з 18 листопада припиняє постачання електроенергії в Україну

0
19

Білорусь з 18 листопада припиняє постачання електроенергії в Україну

Україна знову залишиться без білоруської електроенергії /фото УНІАН, Олександр Синиця

Білорусь перестане постачати електроенергія в Україну. Постачання припиняться вже з завтрашнього дня, 18 листопада.

Про це повідомляє Белта.

Відзначається, що рішення прийнято в рамках встановленого порядку взаємодії за контрактом, який сторони підписав раніше.

“Можливість подальшого здійснення постачання електроенергії в Україну буде розглядатися білоруською стороною з урахуванням технічних можливостей”, – йдеться в повідомленні.

Доступ до міждержавних перетинів електромереж:

26 жовтня 2021 року компанія “Укренерго” провела аукціон з розподілу доступу до міждержавних перетинів електромереж на листопад 2021 року. За результатами аукціону українські компанії викупили можливість постачати електроенергію з Росії в обсязі 2,2 ГВт і з Білорусі – 900 МВт.

2 листопада Україна через дефіцит потужності в енергосистемі запросила аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі в обсязі 500 МВт та зі Словаччини через Бурштинський енергоострів в обсязі 100 МВт. Україна тричі за 2021 рік просила аварійні постачання електроенергії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Україна збільшує експорт зерна на тлі рекордних врожаїв

8 листопада компанія “Беленерго” повідомила про припинення експорту електроенергії до України.

“Беленерго” повідомляє, що з листопада 2021 року постачання електричної енергії в ОЕС України на основі раніше укладених рамкових контрактів не здійснюватиметься. Укладання нових рамкових контрактів також не планується”, – йшлося у листі.

Надалі українські енергетичні експерти зазначили, що згідно з листом компанії “Беленерго”, експорт електроенергії буде припинено виключно за рамковими контрактами, водночас як за всіма іншими видами контрактів постачання можуть продовжитися.

11 листопада Україна знову запросила аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини обсягом 100 МВт.

Анастасія Горбачова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я