Будуть знижки: експерт спрогнозував, що чекає на ринок первинного житла в грудні

0
15

Будуть знижки: експерт спрогнозував, що чекає на ринок первинного житла в грудні

До кінця року попит на ринку “первинки” скоротиться – прогноз / фото УНІАН, Олександр Давидов

Попит на первинне житло у найбільших українських містах до кінця року скоротиться щонайменше на третину. Тільки за листопад кількість угод на “первинці” Києва знизилася на 35%. В інших містах цей показник становить 25-30%.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрія піти, падіння активності насамперед пов’язане зі швидким подорожчанням квадратного метра житла. Про це він сказав сайту UBR.ua.

“З 2020-го і протягом 2021 року вартість житла в новобудовах в найбільших містах України зросла в середньому на 35-40%. Водночас кількість угод за два роки також збільшилася в середньому на 25-30%. Однак занадто швидкі процеси на ринку призвели до фактичного “виснаження” платоспроможного попиту”, – зазначив він.

Як пояснює експерт, подорожчання житла і зростання числа угод спровоковані такими факторами:

  • скорочення обсягів будівництва;
  • безальтернативність первинного ринку для збереження заощаджень громадян;
  • ослаблення карантинних обмежень.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні рекордно подорожчав газ - "Українська енергетична біржа"

“Минулого року і протягом трьох кварталів 2021-го попит на 10-15% превалював над пропозицією, що дозволило забудовникам збільшувати ціни. Однак з вересня цього року почалося поступове зниження активності покупців. Нині пропозиція вже на 20% більше за попит, що стало головним фактором для стабілізації цін”, – говорить Піта.

За його прогнозом, до кінця року ситуація на первинному ринку столиці і найбільших міст країни великих змін не понесе, тому вартість квадратного метра залишиться стабільною. Він також додав, що до кінця року в 80% споруджуваних житлових комплексах введуть систему знижок (5-15%), які, прогнозує експерт, активність покупців навряд чи збільшать.

Раніше експерти спрогнозували, що перші місяці 2022 року будуть стабільними для вітчизняного ринку нерухомості, однак навесні житло може почати дорожчати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я