Через подорожчання газу в Україні злетять ціни на хліб – прогноз

0
18

Через подорожчання газу в Україні злетять ціни на хліб - прогноз

Експерти прогнозують зростання цін на хліб / Фото УНІАН, Володимир Гонтар

На тлі стрімкого подорожчання газу в Україні можуть злетіти ціни на хліб.

Такий прогноз озвучили у Всеукраїнській асоціації пекарів. Як йдеться в матеріалі УНІАН, попри зліт цін на газ в Європі, до кінця опалювального сезону українці платитимуть за газ за фіксованим тарифом, який залежно від постачальника коливається по регіонах від 7,9 до 13,5 гривень за кубометр.

Однак, для приватних компаній і промисловості таких “бонусів”, на жаль, немає. Високі тарифи на газ можуть призвести до подорожчання товарів та основних продуктів харчування, про що вже попередили виробники.

“Подорожчання газу в сім разів у порівнянні з цінами попереднього року і подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки в собівартості хліба.  З урахуванням інших факторів, це обернеться подорожчанням хліба на 10-25 відсотків”, – зазначили у Всеукраїнській асоціації пекарів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Газпром" шантажує Європу рекордно високими цінами на газ - "Нафтогаз"

Ціни на газ і реакція ЄС:

5 країн Європейського Союзу просять розслідувати аномально високі ціни на газ.

Так, Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція у своїй спільній заяві закликали встановити загальні правила купівлі газу, щоб пом’якшити різкий стрибок цін на газ.

Серед основних причин рекордного зростання цін на природний газ в Європі – низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму і слабкі темпи закачування, викликані дефіцитом пропозиції.

Крім того, рекордно високими є і ціни на вугілля. З початку року його вартість зросла вдвічі – до 200 доларів за тонну.

6 жовтня 2021 року ціна газу в Європі злетіла майже до 2 тисяч доларів.

Зростання цін на продукти в Україні: 

  • Ціни на цукор і соняшникову олію в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні – у порівнянні з серпнем 2020 року – підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
  • У серпні в річному вираженні ціни на яйця зросли на 51,8%, хліб подорожчав на 16,5%, м’ясо – на 11%, макарони – на 10%.
  • Експерти прогнозували, що до кінця 2021 року популярний серед українців продукт – хліб – може подорожчати від 5 до 25%.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Міненерго анонсували новий тариф на електрику: кого він стосуватиметься

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я