Через рік українці не зможуть купити й половину побудованих у Києві квартир – прогноз

0
10

Через рік українці не зможуть купити й половину побудованих у Києві квартир - прогноз

Як зазначив експерт, ціна на житло в столиці продовжує зростати / фото УНІАН Володимир Гонтар

За останні півтора року, тобто з початку пандемії коронавірусу, ціна первинної нерухомості у Києві зросла на 37%.

Про це заявив комерційний директор SAGA Development, засновник M4U Володимир Даниленко, повідомляє “НВ Бізнес”.

“У підсумку, ми прийдемо до того, що до кінця 2022 року показники повернуться на рівень 2019: розпроданість знизиться з 67-68% до 40-45%, а річне зростання ціни складе 11-13%”, – зазначив Даниленко.

Як зазначив експерт, на сьогодні більше ніж 40% українців потребують власного житла, проте купити квартиру можуть лише одиниці.

“Сьогодні потреба в покупці квартири є більш ніж у 40% людей. Тих, хто може собі дозволити купити та купує — всього 3-5%. При цьому, зниження цін на житло в гривні малоймовірно — зростання добробуту населення не встигає за зростанням цін на нерухомість. Якщо ціни продовжать рости тими ж темпами, все менше людей зможе дозволити собі покупку квартири”, – зазначив експерт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Яким буде готівковий курс долара в банках України: аналітик дав прогноз

Іпотека в Україні:

  • Наприкінці січня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів. Постанова передбачає, що Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, наданими позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їх вартості. Компенсацію відсотків фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.
  • 26 лютого Фонд розвитку підприємництва та 7 уповноважених банків підписали угоди в рамках Програми “доступна іпотека під 7%”.
  • Обсяг іпотечного кредитування в Україні за перше півріччя 2021 року зросли у 2,5 раза за кількістю договорів і в 3,4 раза в грошовому вираженні, в порівнянні з першим півріччям минулого року.
  • З січня по червень 2021 року в найбільших містах України – Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові – Середня вартість житла на вторинному ринку зросла на 6,4-9%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я