Ціни на папір різко підскочили: українські видавці б’ють на сполох

0
17

Ціни на папір різко підскочили: українські видавці б'ють на сполох

Книги в Україні можуть стати дефіцитним товаром / фото Flickr

Тотальний дефіцит паперу призвів до різкого стрибка вартості книг в Україні. За рік ціна на книги зросли на 35-40%.

Про це пише UBR.

Великі паперові заводи стали масового перепрофілюватися на виробництво пакувального матеріалу для потреб онлайн-торгівлі, що призвело до тотального скорочення випуску паперу для потреб видавничої справи. Українські видавці відчули зростання цін на папір цієї осені.

“На моїй пам’яті це перший такий дивний стрибок. Папір подорожчав, як мені кажуть виробники, десь в середньому на 20%. Просто різко у вересні почали приходити нові ціни від фабрик на книжки, і я спочатку подумав, що це якась помилка”, – розповів директор видавництва “А–ба-БА-га-ла-ма-га” Іван Малкович.

В Україні є свої паперові фабрики, але вони не можуть забезпечити потребу поліграфічного ринку. Річ у тім, що в Україні мало беріз та сосен йдуть на вирубку, а саме з цієї деревини роблять необхідний папір. Крім того, діє ембарго на ввезення офсетного паперу з Росії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Світові поставки смартфонів з підтримкою 5G зросли майже в 6 разів

“Україна історично не призначена для виробництва паперу. Але я не впевнений, що якщо зараз це ембарго скасувати, то тут же весь папір кинеться на український ринок, тому що її в Росії вже сильно розкупили інші країни”, – гендиректор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький.

Тільки за останні п’ять місяців папір подорожчав в середньому на 10%. За даними експертів, ситуація буде тільки погіршуватися й з січня настане жорсткий дефіцит.

“Видавці знаходяться в дуже поганому становищі з точки зору паперу, тому що ми – заручники ситуації, що склалася. За останній рік гуртова ціна на книги піднялася на 35-40%, і вже тепер ми можемо це помітити. Скажімо так, на додруку тих книг, які виходили раніше, я зараз ставлю ціну на 35% вище, ніж ціна стояла рік тому”, – пояснив Красовицький.

Багато видавництв вже вдалися до різних методів виживання. Хтось різко скоротив випуск книг, хтось видає тільки популярні новинки, а хтось зменшив тираж, але збільшив кількість найменувань, щоб охопити більший сегмент ринку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  При мільярдних збитках в "Нафтогазі" були мільйонні премії: Шмигаль про звільнення Коболєва

Як раніше повідомляв УНІАН, у першій трійці знакових книг, виданих в Україні за часів незалежності, увійшли “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та “Триста віршів”, та “Записки українського самашедшого” Ліни Костенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я