Держбюджет-2021 планують поповнювати за рахунок легалізації азартних ігор

0
29

Держбюджет-2021 планують поповнювати за рахунок легалізації азартних ігор

Джерелом формування спецфонду держбюджету стане плата за ліцензії у сфері азартних ігор/ фото УНІАН Володимир Гонтар

У доопрацьованому до другого читання проекті Державного бюджету на 2021 рік уряд пропонує додати до джерел формування спеціального фонду держбюджету плату за ліцензії у сфері азартних ігор і лотерей.

Про це сказано в порівняльній таблиці до законопроекту про державний бюджет на 2021 рік.

“Встановити, що джерелами формування спеціального фонду державного бюджету України на 2021 рік в частині доходів є такі надходження…: плата за ліцензії на здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор та за ліцензії на випуск і проведення лотерей”, – сказано в документі.

Крім того, проект бюджету передбачає, що у 2021 році частина коштів, отриманих до спеціального фонду держбюджету України, буде спрямована на ряд програм, не передбачених проектом бюджету, підготовленим до першого читання.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Для частини киян тарифи на опалення неминуче зростуть - прогноз

Зокрема, це фінансове забезпечення заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм; проведення будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів Державної кримінально-виконавчої служби України; фінансове забезпечення заходів з розвитку аеропортної інфраструктури; створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань в Національному інституті раку.

Також такі кошти передбачені на субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення Центрів культурних послуг, а також субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Легалізація грального бізнесу в Україні: історія питання

  • У травні 2009 року в Україні був прийнятий закон, яким було введено тотальну заборону азартних ігор.
  • 19 грудня 2019 року Верховна Рада провалила в першому читанні голосування за урядовий законопроект про легалізацію грального бізнесу в Україні (№2285), що передбачає роботу казино виключно в п’ятизіркових готелях.
  • Після цього Кабінет Міністрів доручив поліції та податковій службі припинити роботу гральних закладів, що працюють під виглядом лотерей.
  • За словами Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, держбюджет України міг отримати у 2020 році 4,5 млрд грн в результаті легалізації грального бізнесу в країні.
  • 14 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому закон про легалізацію грального бізнесу в Україні.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Нова пошта" змінила тариф на доставку в поштомати

Держбюджет-2021

Кабмін на своєму засіданні 26 листопада затвердив проект Державного бюджету на 2021 рік. Документ передбачає дефіцит у розмірі 5,5% від валового внутрішнього продукту, доходи в розмірі 1 трлн 92 млрд грн і витрати в розмірі 1 трлн 328 млрд грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я