Дубінський: нова редакція закону про “ігорку” дає ще більше преференцій організаторам азартних ігор

0
23

Дубінський: нова редакція закону про "ігорку" дає ще більше преференцій організаторам азартних ігор

Нардеп Олександр Дубінський / фото УНІАН

У Верховній Раді підготували до другого читання законопроект № 2713-д Про оподаткування організаторів азартних ігор і лотерей. За пропозицією депутатів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, оподатковувати податком на доходи фізичних осіб будуть тільки ту частину виграшу в азартних іграх і лотереях, яка перевищує 65 тис. грн. 

На думку заступника голови фінансового комітету Олександра Дубінського, нові норми дають ще більше преференцій організаторам азартних ігор. Крім того, деякі з норм сприяють підвищенню привабливості азартних ігор для українців. Саме тому народний депутат пропонує прибрати неоподатковувану податком норму: у первісній версії проекту була заявлена норма 52 тис.грн.

“По-перше, ми самі створюємо нерівні умови по сплаті ПДФО: виходить, шахтарі і вчителі платять 18% від доходу, а особи, які отримали виграш – ні. А по-друге, це очевидні втрати дохідної частини бюджету. І по цьому пункту хотілося б почути позицію Мінфіну”, – говорить Дубінський.

Крім того, законопроектом Про оподаткування GGR вносяться дві істотні поправки. Так, згідно з чинною нормою, технічні засоби онлайн-системи організації азартних ігор, за допомогою яких надаються послуги, повинні розміщуватися виключно на території України. Проектом пропонується змінити цю норму і дозволити розміщувати техзасоби і на території Європейської економічної зони. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Новий міністр інфраструктури продовжить передачу портів у концесію

“Однак в українському законодавстві немає чіткого визначення терміна Європейська економічна зона. Крім того, такі зміни створять складнощі в нагляді за діяльністю організаторів азартних ігор (складність перевірки виконання вимог до захисту даних в системі і можливість ухилення від сплати податків). Також відповідно до закону, онлайн-система організатора азартних ігор повинна бути пов’язана з державною системою онлайн-моніторингу. І нарешті із закону пропонується виключити норму, за якою конкурсна комісія з відбору кандидатів до Комісії з “ігорки” формується парламентом і під відповідальність парламенту”, – пояснив Дубінський. 

Він також нагадав, що позиція комітету в цьому питанні вже була визначена – контроль за формуванням комісії з “ігорки” члени комітету вирішили залишити за Верховною Радою України, а не за Кабміном.

 “Ми вже маємо результат” відкритого конкурсного відбору “членів Комісії по “ігорці” від Кабміну: в кінці серпня за підозрою в хабарі був затриманий “на гарячому” один з переможців” конкурсного відбору”, – пояснив депутат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я