Екс-заступник держсекретаря Кабміну Переверзенцев допомагає віддати Поліграфкомбінат “Україна” під контроль Москви – ЗМІ

0
49

Екс-заступник держсекретаря Кабміну Переверзенцев допомагає віддати Поліграфкомбінат "Україна" під контроль Москви - ЗМІ

REUTERS

Єдиний виробник офіційних документів в Україні – Державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна” – може потрапити під контроль людей, пов’язаних з російським ФСБ.

Таку думку висловив політичний оглядач Дмитро Крижак у своїй колонці на сайті Lenta.ua. 

За його словами, конкурс на посаду директора поліграфкомбінату виграла Тетяна Бондаренко, яка пов’язана з особами, що мають “прямі й неприховані зв’язки з ФСБ РФ та іншими державними структурами країни-агресора”. Зокрема, автор повідомляє про Юрія Сидоренка – власника і засновника концерну ЄДАПС, який за часів Януковича володів монопольним правом на виробництво закордонних паспортів в Україні, і бізнесмена Артура Гранца.

“Насправді, це вже друга спроба здійснити захоплення повного контролю над ДП “Поліграфічний комбінат “Україна”. Першу намагалися здійснити ще у 2017 році, але тоді “номер не пройшов”, тому ділкам довелося дещо скорегувати плани, і підшукати собі “помічника” для їх втілення в життя серед чиновників. Саме таким спільником і став Олексій Переверзенцев (перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України – УНІАН), за підтримки якого почали нову атаку на комбінат”, – зазначив Крижак.

За його словами, 28 липня в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі було проведено нараду, головною темою якої мало стати питання “дотримання вимог законодавства про проведення конкурсного відбору керівника ДП “Поліграфічний комбінат “Україна”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Нацбанку зробили спробу стримати зміцнення гривні

“Але про яку законність взагалі може йти мова, якщо в той же день з претендентами на цю посаду вже нібито проводиться співбесіда? При цьому, запрошення на цей захід підписані не кимось із членів Комітету з призначення директора, який повинен створити Кабінет Міністрів України, а такою собі Оленою Тимченко, яка обіймає посаду “корпоративного секретаря комбінату” з абсолютно невизначеним статусом і повноваженнями”, – зазначив Крижак.

Більш того, як додає автор, конкурсний відбір, за результатами якого перемогла Бондаренко, проводився “таємно”, в ніч з 28 на 29 липня, після чого інші кандидати на посаду директора поліграфкомбінату отримали відписку про те, що “перевага віддана іншому кандидату” – без пояснень і обґрунтувань такого рішення.

“Це дає підставу вважати, що в “конкурсі” брали участь виключно “підставні” особи, які не будуть оскаржувати його ганебний результат. Саме таким чином і відбувалася “подвійна гра”, в процесі якої члени наглядової ради комбінату на чолі з тим же Переверзенцевим вдавали проведення конкурсу відповідним чином, а насправді на підприємство “заводили” потрібну їм (а також Андрію Іванчуку, Артуру Гранцу і їх партнерам з ЄДАПС) людину”, – підсумував Крижак.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У центрі Києва обмежили швидкість руху транспорту: де доведеться пригальмовувати

Автор додав, що звернення представників трудового колективу ДП “Поліграфічний комбінат “Україна” до профільного міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з приводу зловживань, які відбуваються в процесі призначення нового директора підприємства, мало своїм наслідком лише формальну відписку від виконуючого обов’язки Державного секретаря Міністерства Олени Бояркіної.

“Таке “реагування” на ситуацію, яка загрожує інтересам національної безпеки України з боку чиновників, які повинні втрутитися в неї, покласти край зловживанням, вкрай дивним, якщо не сказати більше – таким, що спонукає до думок про свідому зраду національних інтересів. Шахрайський і незаконний “конкурс” вже проведено з волі замовників з ЄДАПС і їх “ляльководів” з країни-агресора”, – зазначив політичний оглядач.

Для того, щоб Бондаренко остаточно очолила поліграфкомбінат, залишилося провести затвердження її кандидатури як переможниці на конкурсі в Кабінеті Міністрів.

Довідка УНІАН. Раніше процедура видачі закордонних паспортів в Україні проходила за безпосередньої участі концерну ЄДАПС і ряду посередницьких структур, що істотно підвищувало остаточну вартість видачі паспорта і подовжувало термін його видачі. Концерн ЄДАПС протягом тривалого часу був монополістом з виготовлення голографічних захисних елементів. У 2014 році США висунули представникам ЄДАПС звинувачення в корупції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я