Експерт назвав головну причину здорожчання олії в Україні й здивував прогнозом ціни

0
14

Експерт назвав головну причину здорожчання олії в Україні й здивував прогнозом ціни

Олія може знову вирости в ціні / фото ua.depositphotos.com

За словами власника групи компаній “Градоліт”, члена Української ради бізнесу Станіслава Таршина, головна причина зростання цін – збільшення собівартість виробництва олії через різке подорожчання газу. Про це він сказав у коментарі “Обозревателю”.

“Ситуація ускладнюється тим, що одночасно відбувається значне, майже на 25%, зростання інших складових витрат переробки, таких як електроенергія і гексановий розчинник, що більш як 30% собівартості виробництва”, – пояснює експерт.

Він прогнозує, що ціни можуть перевищити позначку в 100 гривень, якщо ситуація з вартістю енергоносіїв не зміниться. У такому випадку, каже експерт, люди шукатимуть дешевші аналоги олії.

Ціни на соняшникову олію в Україні:

  • 20 липня 2021 року українцям пояснили, чому за кордоном українську олію продають у два рази дешевше. Згодом експерти прогнозували, що восени пляшка олії коштуватиме близько 100 гривень.
  • Наприкінці серпня 2021 року експерти прогнозували, що після збирання врожаю соняшнику в Україні спостерігатиметься зниження цін на соняшникову олію.
  • Ціни на соняшникову олію і цукор в Україні в червні в річному вираженні – у порівнянні з червнем 2020 року – підвищилися на 80,3% і 70,1% відповідно.
  • Станом на 4 жовтня 2021 року Україна вийшла на рекордний урожай соняшника.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У банках і обмінниках посилили вимоги до доларів: які купюри не беруть (фото)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я