Експерт пояснив, чому іноземні інвестори не хочуть вкладатись у видобуток корисних копалин в Україні

0
20

Експерт пояснив, чому іноземні інвестори не хочуть вкладатись у видобуток корисних копалин в Україні

Експерт розповів, чому іноземні інвестори не хочуть вкладати гроші видобуток корисних копалин на території нашої країни / ілюстративне фото REUTERS

Іноземні інвестори не прагнуть вкладати свої кошти у видобуток корисних копалин в Україні з низки причин.

Про це під час прес-конференції “Нова промислова політика України: перспективи видобутку і переробки літію та інших важливих копалин” заявив директор ТОВ “Геологічна сервісна компанія ГСК” Олексій Фалькович.

За його словами, однією з найголовніших проблем залучення іноземних інвесторів у галузь є те, що в Україні, крім покладів залізної руди, майже не використовується Міжнародна система класифікації та оцінки родовищ.

“Мало того, що потрібно геометризувати в просторі саме родовище, потрібно ще розуміти, як ці руди можна добути, як це можна збагатити і який кінцевий продукт можна отримати… В Україні, на жаль, родовища не підготовлені. Жоден нормальний закордонний інвестор не зайде в Україну і не вкладе свої гроші, тому що у нас немає родовищ, оцінених за міжнародними стандартами, вони не розуміють ту класифікацію, яка прийнята у нас”, – сказав він.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Курс долара впритул наблизиться до психологічної позначки - прогноз

Ще один фактор, що стримує, – норма законодавства, яка сковує інвесторів у термінах реалізації проектів.

Нагадаємо, в травні цього року прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів планує в майбутньому підписувати з приватними інвесторами Угоди про розподіл продукції з видобутку літію, кобальту, магнію, титану і рідкоземельних металів.

Також повідомлялося, що Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості розробляє програму розвитку титанової галузі України до 2030 року, а вже колишній віце-прем’єр-міністр Олег Уруський запропонував створити в Україні холдинг з виробництва продукції з титану.

Вас можуть зацікавити такі новини:

  • Зеленський повідомив про мільярдне збільшення допомоги Україні від Британії
  • Час вкладати гроші в іншу валюту: американський мільярдер прогнозує знецінення долара

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я