Експерт про позов китайців за “Мотор Січ” в Гаазі: винні чиновники, а не інвестиційники

0
19

Експерт про позов китайців за "Мотор Січ" в Гаазі: винні чиновники, а не інвестиційники

фото ua.depositphotos.com

Звинувачувати сьогодні інвесткомпанію в тому, що Україна стала відповідачем в арбітражі у “справі “Мотор Січ”, все одно, що звинувачувати касира на вокзалі в аварії поїзда.

Так вважає авторитетний економічний експерт Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

“Тоді потрібно в цьому ж звинуватити всіх учасників українського фондового ринку, де багато років акції “Мотор Січ” котирувалися в статусі “блакитних фішок” – операції з ними відкрито проводили і українські та іноземні інвестори, інвестиційні і навіть недержавні пенсійні фонди, просто тисячі приватних інвесторів”, – вважає він.

Разом з тим у Охріменка як економіста і фінансиста сьогодні багато питань до держави і політиків, які чи то націоналізували підприємство, чи то ні, згідно з інформацією Міністерства юстиції України. “Китайських акціонерів з заводу, фактично виштовхали рішенням РНБО і указом Зеленського. Без переговорів, без цивілізованих процедур роботи з іноземними інвесторами в такій ситуації. І вишенька на торті – Мін’юст визнає, що не зробив у цьому кейсі ні-чо-го! У такої дивної бездіяльності може бути тільки одне пояснення – корупція найвищого рівня з дуже високими ставками”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Економічний паспорт українця: стало відомо, скільки планують платити дітям

Як вважає експерт, “за рішеннями з відбирання “Мотор Січі” у китайців стоять дуже жадібні і дуже безпринципні, але при цьому абсолютно некомпетентні люди з владних коридорів. І тепер вони дуже хочуть перевести на когось стрілки за втрату Україною $ 4,5 млрд в арбітражі з китайцями”.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що інвестиційна компанія Томаша Фіали разом з американською DLA Piper брали участь в оформленні угод з продажу акцій Запорізького заводу китайським компаніям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я