Експорт металобрухту став каналом виведення коштів в офшори – ЗМІ

0
14

Експорт металобрухту став каналом виведення коштів в офшори - ЗМІ

Липень виявився рекордним місяцем для експортерів брухту / фото ua.depositphotos.com

Експортні операції з металобрухтом в Україні здійснюються за цінами, заниженими на 20-30% в порівнянні з вартістю цієї сировини на світовому ринку.

Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на митні бази, які є в розпорядженні редакції.

Зокрема, ціни, задекларовані експортерами брухту за підсумками липня 2021 року, в переважній більшості випадків становлять $300-350 за тонну, дуже рідко дотягуючи до $400 за тонну та у виняткових випадках перевищує її. Тоді як на глобальних ринках котирування становили $470-500 за тонну і вище.

Як правило, експорт за заниженими цінами використовується в Україні для уникнення оподаткування та виведення коштів в офшори, – пише видання. За його оцінками, даний канал виведення коштів з країни складає близько $100 млн. на рік.

Як зазначає Обозреватель, влітку 2021 року битва за металобрухт між українськими металургами і ломщиками розгорілася з новою силою, у зв’язку з різким скороченням поставок цієї стратегічної сировини на внутрішній ринок на користь експортних продажів. При цьому липень виявився рекордним місяцем для експортерів брухту, вони вивезли за кордон майже 105 тис. т. Такі дані наводяться в журналістському розслідуванні “”Сховати” $100 млн: скільки експортери брухту виводять в офшори” на сайті “Обозревателя”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Економічний розрив між Україною та країнами Європи збільшився - дослідження

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я