Експортери металобрухту йдуть від податків, маніпулюючи митною ціною – нардеп

0
13

Експортери металобрухту йдуть від податків, маніпулюючи митною ціною - нардеп

Експортери вивозять металобрухт з України за заниженими цінами / фото ua.depositphotos.com

Експортери декларують занижені ціни при експорті металобрухту України, що дозволяє їм залишати надприбутки від його продажу за кордоном.

Про це повідомив народний депутат від фракції “Слуга народу”, член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, передає Цензор.

Він нагадав, що ще в квітні Верховна Рада ухвалила закон, яким продовжила дію мита на експорт металобрухту з метою забезпечення української металургійної промисловості сировиною та підвищення конкурентоспроможності економіки України. Однак на тлі рекордного зростання цін на сировину введене мито вже не здатне стримувати його експорт.

“Зараз маємо наступну ситуацію. Ціни на металургійну сировину на міжнародних ринках б’ють рекорди. Водночас експорт з України при митах, які ми продовжили, не просто не зменшився, але і збільшився. В результаті під ризиком зупинки перебуває низка металургійних і сталеливарних підприємств, які не можуть існувати без брухту”, – підкреслив Мовчан.

При цьому, за даними депутата, експортери вивозять металобрухт з України за заниженими цінами, залишаючи надприбутки від його продажу за кордоном.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Відмова Нафтогазу від Prozorro створює негативне тло для візитів Зеленського до Берліна та Вашингтона – політолог Олеся Яхно

“Я зробив ряд звернень до ДМС і ДПС і виявилося, що доходи від експорту брухту просто виводять за кордон через маніпуляції з митною ціною. Тільки за рекордний липень цього року на офшорних рахунках залишили не менше $8 млн”, – заявив Мовчан.

Він нагадав, що заниження митної вартості товарів – одна з найпоширеніших махінацій “сірих” експортерів.

“У 2021 році встановлено 14 фактів порушень законодавства на загальну суму $9,6 млн. За даними з митних баз, ціни, задекларовані експортерами брухту, в більшості випадків становлять $300-350 за тонну, дуже рідко досягаючи $400, тоді як котирування на світових ринках становили $470-500 за тонну і вище”, – пояснив депутат.

“На виході ми маємо уповільнення зростання економіки, загрозу закриття підприємств і робочих місць. Тому потрібно якнайшвидше взяти на контроль питання паритету цін на ринку металобрухту”, – додав Мовчан.

Як повідомлялося, за даними Державної митної служби, експорт металобрухту з України в січні-серпні 2021 року зріс у 20 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 410,43 тис.тонн. У грошовому вираженні експорт металобрухту за вказаний період зріс у 29,5 раза – до $157,15 млн.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Українці витрачають більше, ніж заробляють - Держстат

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я