Еміцизумаб для України закупили вдвічі дешевше ніж планувалося – Медзакупівлі

0
23

ДП «Медзакупівлі України» придбало препарат Еміцизумаб, який закуповується за напрямом дитячої гемофілії, у два рази дешевше ніж у попередні роки. За рахунок нижчої вартості вдалося заощадити 82 млн грн коштів платників податків.

У паспорті бюджетної програми МОЗ заклало на закупівлю одиниці препарату   1454,77 грн. Проте, зважаючи на те, що заявлена виробником  ціна для України була у два рази вища за ціну в інших країнах, Міністерство охорони здоров’я та ДП «Медзакупівлі України» розпочали переговорні процедури з виробником щодо зниження вартості для України, оскільки Еміцизумаб – це одноджерельний препарат, і на ринку немає генериків.

У результаті тривалих перемовин виробник знизив ціну вдвічі – до 649 грн/одн (міліграм). Тобто замість очікуваної вартості усієї партії препарату у 169,6 млн грн Еміцизумаб для України закуповують за 87 млн грн.  

Еміцизумаб – нефакторний препарат, який має новий механізм дії, – біоспецифічні моноклональні антитіла. Він запускає механізм згортання крові і тим самим усуває чинники, пов’язані з підвищеною кровоточивістю. Перевага нефакторних препаратів у їх тривалішій дії (до 28 днів), що зменшує частоту застосування, та зручнішому способі введення (підшкірна ін’єкція). Це особливо важливо для маленьких пацієнтів. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

Поставка препарату на склад логістичного партнера ДП «Медзакупівлі України» планується 10 грудня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я