Фейкова соціальна відповідальність: МГЗ отримує з бюджету міста Миколаєва більше грошей, ніж “витрачає” на соцпроекти

0
29

Фейкова соціальна відповідальність: МГЗ отримує з бюджету міста Миколаєва більше грошей, ніж "витрачає" на соцпроекти

З бюджету міста Миколаєва структурам, що мають відношення до Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ), виплачується більше грошей, ніж підприємство витрачає на соціальні проекти для міста. Про це йшла мова на засіданні комісії з питань екології Миколаївської обласної ради.

На засідання комісії було винесено питання про шкоду червоного шламу, який є відходом виробництва МГЗ, для здоров’я людей та екології.

Представники МГЗ заявляли, що підприємство виділяє гроші на “різноманітні соціальні проекти” у місті та області, а також реалізує “свої програми здоров’я”. Однак, за словами глави Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої, в реальності це не так.

“Вся програма МГЗ з містом – це бутафорія. Підприємство оплачує соціальний пакет місту – 5 мільйонів гривень. Але при цьому місто платить дочірнім компаніям Миколаївського глиноземного заводу 8 мільйонів на рік”, – пояснила Замазєєва. 

Глава Миколаївської облради привела в приклад ситуацію з плавальним басейном “Водолій”. За її словами, виділені містом гроші на користь МГЗ в тому числі йдуть і на нього, проте люди оплачують відвідування басейну.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  США запроваджують нові санкції проти "Північного потоку-2"

Як відомо, Миколаївський глиноземний завод не вперше виявляється замішаним у скандали. Раніше Головне слідче управління Держфіскальної служби України почало досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заподіяння шкоди державі посадовими особами ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”. За даними кримінального провадження, відкритого за фактом невиплати МГЗ за останні три роки екологічного податку за розміщення відходів червоного шламу, збитки держави перевищують 240 млрд гривень. 

Навесні 2021 року експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини. У червоному шламі були виявлені миш’як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, залізо, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я