Голова ДФС Мельник: “Необхідна тісна співпраця правоохоронців для детінізації тютюнового ринку”

0
19

Голова ДФС Мельник: "Необхідна тісна співпраця правоохоронців для детінізації тютюнового ринку"

Голова ДФС Вадим Мельник / фото kosatka.media

Запорукою детінізації ринку тютюнових виробів є тісна координація правоохоронців та податківців. Державна фіскальна служба ініціює проведення Міжвідомчої координаційної наради для вироблення кроків із детінізації тютюнового ринку.

Про це у своєму Facebook заявляє глава ГФС Вадим Мельник.

“ДФС зреагувала на зростання підакцизної “тіні” і розслідує зараз три кримінальні провадження за напрямом легалізації сигарет через Duty Free. Аналіз ситуації на ринку чітко вказує нам, що зусиль однієї тільки Державної фіскальної служби для подолання такого складного і комплексного кримінального явища недостатньо.

Необхідна тісна співпраця ДФС, Державної прикордонної служби, Державної митної служби, Державної податкової служби та Нацполіції. У кожного органу своя зона відповідальності, і тільки спільними зусиллями ми заблокуємо всі можливі канали і способи виробництва, переміщення і виведення на ринок контрафактного тютюну.

Координації діяльності – це те, чого не вистачає зараз у боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів. На мою думку, таким координувальним органом може бути Рада національної безпеки і оборони або офіс Генерального прокурора. Виносити це питання на такий високий рівень потрібно, бо збитки бюджету сягають десятків мільярдів гривень на рік.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Понад $28 тисяч: вартість біткойна оновила історичний максимум

Державна фіскальна служба ініціює проведення Міжвідомчої координаційної наради для розробки спільних заходів з детінізації ринку тютюнових виробів. Переконаний, що подолати тіньовий ринок тютюнової продукції у конструктивній співпраці з колегами з інших правоохоронних відомств за умови належної координації спільних зусиль – цілком можливо”, – зазначив Мельник.

Нагадаємо, за перше півріччя 2021 року ДФС забезпечила відшкодування до держбюджету 2 млрд грн у рамках кримінальних справ щодо ухилення від сплати податків та вилучила контрафактної підакцизної продукції на 2,1 млрд грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я