Голови ОДА та КМДА мають сприяти щепленню від СOVID-19 щонайменше 80% освітян до 20 вересня – рішення Офісу Президента

0
20

З метою забезпечення функціонування закладів освіти в разі запровадження “жовтого” та “червоного” рівня епідемічної небезпеки голови обласних та Київської міської державних адміністрацій мають забезпечити умови для вакцинації від COVID-19 принаймні однією дозою вакцини щонайменше 80% працівників закладів освіти до 20 вересня 2021 року.

Таке рішення було ухвалене за результатами селекторної наради під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка 13 вересня 2021 року.

Для цього ОДА та КМДА мають організувати виїзд мобільних бригад з імунізації від COVID-19 до колективів закладів освіти, а також провести роз'яснювальну роботу серед колективів цих закладів про необхідність вакцинації для захисту освітян та учнів від коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, що 28 липня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до карантинної постанови уряду №1236 від 9 грудня 2020 року, згідно з якими у разі переходу області до “жовтого” чи “помаранчевого” рівня епідемічної безпеки в ній недистанційно працюватимуть лише ті заклади освіти, в яких мінімум 80% персоналу будуть повністю вакциновані. При “червоному” рівні працюватимуть тільки дитсадки й початкові класи з таким самим відсотком щеплених працівників. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Максим Степанов: «Пріоритет МОЗ – найсучасніше медичне обладнання в українських лікарнях»

Безпечне освітнє середовище — це спільна відповідальність працівників закладів освіти та інших дорослих. Йдеться як про вчителів чи вихователів, так і про батьків й інших членів родин учнів.

Щеплення захищатиме дорослих від важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті від неї. Вакциновані дорослі, своєю чергою, захищатимуть дітей, які не мають права на щеплення від COVID-19  через свій вік.

Наразі в Україні вакциновано принаймні однією дозою близько 40% освітян. 

Довідково:

Відповіді експертів на запитання освітян про щеплення зібрані у збірці від Міністерства охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ): bit.ly/osvityany

Нагадуємо, що з детальним алгоритмом запису освітян на вакцинацію від COVID-19 можна ознайомитися нижче та за посиланням: bit.ly/osvityany_algorytm

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я