Гривня зміцнилася до нового максимуму: прогноз експертів на тиждень

0
18

Гривня зміцнилася до нового максимуму: прогноз експертів на тиждень

Обсяги продажу іноземної валюти клієнтами банків перевищували покупку більш ніж на 100 млн доларів / фото УНІАН

В кінці минулого тижня курс гривні укріпився до нового максимуму за 19 місяців завдяки позитивним новинам та великій пропозиції валюти. І цього тижня укріплення триватиме: інтервенції НБУ можуть не втримати курс вище 26 грн/дол.

Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.

Зазначається, що минулий тиждень розпочався з досить невеликою активністю на валютному ринку та лише мінімальними інтервенціями НБУ у вівторок та середу з викупу валюти по 5 млн дол. на день.

Але після розміщення НЕК “Укренерго” єврооблігацій у середу, вже в четвер пропозиція валюти зросла і спричинила укріплення гривні до 26,17 грн/дол., попри викуп НБУ приблизно 145 млн дол. за день. Загалом за тиждень регулятор викупив 315 млн дол.

Аналітики ICU припускають, що компанія “Укренерго” почала продаж наявної в неї валюти до отримання коштів від випуску єврооблігацій для поступового накопичення ресурсу для погашення боргу перед ДП “Гарантований покупець”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Рада схвалила законопроект про використання біопалива в транспортній галузі

Обсяги продажу іноземної валюти клієнтами банків переважали купівлю ними більше ніж на 100 млн дол., ймовірно, пропозиція була як від НЕК “Укренерго”, так і інших продавців, що зреагували на укріплення та вирішили поспішити з продажем. Тож за підсумками тижня курс гривні укріпився на 0,7%, до 26,1 грн/дол., а з початку року – на 7,9%.

“Це новий рекордний рівень курсу гривні за 19 місяців або з часу початку пандемії, але, на нашу думку, укріплення може тривати і надалі. Ми очікуємо, що більша частина коштів від розміщення єврооблігацій може бути продана вже цього тижня. Це збігатиметься і з підготовкою до сплати квартальних податків, тож пропозиція валюти може бути великою та спричинити навіть укріплення гривні до менш ніж 26 грн/дол. Проходження цього рівня активізує покупців валюти, тож надовго курс навряд чи затримається на рівні меншому ніж 26 грн/дол.”, – прогнозують експерти.

Офіційний курс гривні до євро на вівторок встановлений на рівні 30,20 грн/євро, тобто гривня ослабла на 10 копійок порівняно з попереднім показником. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Аукціон для імпорту електроенергії з Росії і Білорусі відбудеться за резервним механізмом - "Укренерго"

На міжбанківському валютному ринку України до 16:00 котирування гривні до долара встановилися на рівні 26,08/26,10 грн/дол., до євро – на рівні 30,18/30,21 грн / євро.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я