Як зміниться курс долара до Нового року: експерти здивували прогнозом

0
18

Як зміниться курс долара до Нового року: експерти здивували прогнозом

Експерти спрогнозували курс долара до кінця року / фото REUTERS

У коментарі “Вестям” керівник відділу Андрій Шевчишин каже, що “максимально сильну гривню в поточному році ми вже побачили”. Надалі, каже він, курс залежатиме від інтенсивності закупівлі енергоресурсів.

“Ціни на них залишаються високими. А інфляція гривні значно випереджає інфляцію долара. Тобто в перспективі курс повинен вирости. Навіть якщо брати всі малоймовірні негативні сценарії, на зразок військового вторгнення в Україну, то ми можемо повернутися до позначки 27,5 грн”, – говорить експерт.

Він прогнозує, що в міру виходу країни з локдауну почнуть активізуватися імпортери, а населення продаватиме валюту перед святами. “Що також чинитиме тиск на гривню”, – каже Шевчишин. 

“Бюджет 2022 року зверстаний на значеннях долара 28,5 грн. Те, що у нас зараз 26 грн, – це великий бонус для українців. Але це ненадовго. Зараз розпродадуться всі врожаї , і до кінця року – на початку січня, на мою суб’єктивну думку, ми можемо вийти на рівень 28-28, 5 грн/$”, – припускає він.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Національна поліція України розслідує зловживання топ-менеджерів Борщагівського хімфармзаводу

Курс валют на 16 листопада

Національний банк України на вівторок, 16 листопада, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 26,34 грн/дол., тобто гривня ослабла на 23 копійки порівняно з попереднім показником.

Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс гривні до євро на вівторок встановлений на рівні 30,15 грн/євро, тобто гривня ослабла на 25 копійок порівняно з попереднім показником.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я