Якою буде накопичувальна пенсійна система в Україні: з’явилися нові деталі

0
16

Якою буде накопичувальна пенсійна система в Україні: з'явилися нові деталі

Міністр розповіла про пенсійну реформу в Україні / фото ua.depositphotos.com

У накопичувальній пенсійній системі в Україні можуть брати участь як ФОПи, так і люди старше 35 років, стверджує міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Про це вона сказала в інтерв’ю “Фактам”.

За її словами, учасниками обов’язкової накопичувальної системи мають бути всі працюючі люди.

“Дехто каже, що людина віком 50 або навіть 55 років просто не встигне накопичити значної суми для щомісячної виплати. Безперечно, це так. Але для таких випадків ми передбачили, що невеликі суми накопичень людина зможе забрати при виході на пенсію одночасно. Чому ми повинні позбавляти людей цих грошей?”, – каже чиновниця.

Лазебна уточнила, що Україна вивчила іноземний досвід і хоче запровадити систему, що зацікавить громадян і не буде примусовою.

Працівник, який братиме участь у такій системі, отримає 3% на свій рахунок, а той, хто відмовиться – лише 1%, додає міністр. За її словами, відомство може збільшити розміри державних внесків і додати до запропонованої моделі ще 1%.

“Стимулюючий внесок на користь тих, хто сплачує зі своєї зарплати, можна передбачити у розмірі 100% внеску, внесеного людиною, з максимальним обмеженням 3% від середньої заробітної плати”, – каже Лазебна.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Шмигаль розповів, на що будуть витрачені гроші МВФ

Чиновниця вважає, що в разі правильного запровадження нової системи й надання людина права ухвалювати рішення, вона буде сприяти детінізації зайнятості та зарплат.

Накопичувальна пенсійна система в Україні

  • Кабінет міністрів планував у 2021 році розпочати впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи.
  • Прем’єр Шмигаль заявив, що запуск в Україні накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд дол.
  • У липні цього року Кабінет міністрів затвердив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку в якості органу ліцензування в системі накопичувального пенсійного забезпечення.
  • 3 серпня 2021 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що в Україні планується введення соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями з 2023 року.
  • 17 серпня 2021 року було оприлюднено проект запуску накопичувальної пенсії.
  • У Міністерстві соціальної політики очікують прийняття в першому читанні законопроекту про обов’язкові пенсійних накопиченнях цієї осені.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я