ІТ-бізнесмени підтримали закон про податки в Дія City

0
19

ІТ-бізнесмени підтримали закон про податки в Дія City

Представники ІТ-бізнесу підтримали прийняття законопроєкту №5376 щодо податкових умов спеціального правового режиму для ІТ — Дія City.

Як розповідає Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine”, котра представляє інтереси понад 65 тисяч ІТ-фахівців: “Це початок великих змін та додаткових можливостей для ІТ-індустрії, амбітний експеримент на державному рівні”. Він вважає, що ІТ-спільноті вдалось відстояти прийнятні податкові ставки для ІТ-індустрії.

Згідно з Законом, податкові ставки для працівників IT-компаній в Дія City будуть наступними: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати (з 1 грудня 2021 року — 6500 грн), військовий збір — 1,5%. Дохід фахівця, що перевищуватиме 240 тисяч євро на рік, оподатковуватиметься 18% ПДФО.

Founding Partner Roosh Сергій Токарєв пише у Facebook: “Умови ведення бізнесу кращі, ніж у кожній із сусідніх країн, які конкурують з Україною за інтелект і людський капітал”.

За його словами, Дія City призведе до того, що нові українські ІТ-компанії більше не будуть реєструватися в інших юрисдикціях, до України повернуться компанії з інших країн і водночас зайдуть нові іноземні компанії та капітал.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Після свят українці активно подають заявки на пільгові кредити

“Інвесторам буде комфортніше отримувати дивіденди та реінвестувати їх у нові проєкти. А це означає, що в Україні з’явиться ще більше крутих технологічних стартапів. Упевнений, деякі з них вже незабаром досягнуть мільярдної капіталізації та перейдуть у статус єдинорогів”, – зауважує Токарєв.

Для стимулювання інвестицій запровадили ряд норм. Зокрема, доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, будуть звільнені від оподаткування, за умови їх виплати не частіше одного разу на 2 роки. Також діятиме податкова знижка для фізосіб у разі придбання частки в компанії-стартапі, що є резидентом Дія City.

Олександр Конотопський, СЕО Ajax Systems, особливо позитивно відзначає введення податку на виведений капітал (ПнВК).

“Податки — це важливий чинник, що впливає на розвиток бізнесу. Чим вони менші – тим більше можна реінвестувати в бізнес. Українські підприємці не мають простого доступу до грошей. Кредити отримувати важко, венчурних фондів мало. Єдиний спосіб піднімати бізнес – бутстрапити, реінвестувати. Податок на виведений капітал цьому сприяє. Та й розмір податку більш ніж конкурентний”, – пише Конотопський.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Антитютюнові лобісти намагаються вписати в законодавство вимоги, яких немає в європейських директивах - дослідження

Як додає СЕО Ajax Systems, це найкращі податкові умови у Європі та одні з найкращих у світі. “З відомих мені юрисдикцій крутіше тільки Дубай”, – підсумовує він.

За Законом, компанії та стартапи, які стануть резидентами Дія City, зможуть обирати між податком на прибуток (18%) чи податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%. Останній буде особливо вигідний для тих компаній, які реінвестують прибуток у свій розвиток.

Нагадаємо, Дія City – це спеціальний правовий та податковий режим для розвитку ІТ-бізнесу в Україні. За прийняття податкового законопроєкту №5376 у другому читанні та в цілому проголосували 285 депутатів. У серпні цього року Президент підписав основний Закон №1667-ІХ про Дія City. Спецрежим планують запустити на початку наступного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я