Железняк вимагає від Мельника звіт про перераховані до бюджету податки від закритих ДФСУ кримінальних справ

0
18

Железняк вимагає від Мельника звіт про перераховані до бюджету податки від закритих ДФСУ кримінальних справ

Железняк вимагає від Мельника звіт про перераховані до бюджету податки / фото newsradio.com.ua

Минулого тижня Ярослав Железняк запідозрив ДФСУ у реалізації протизаконної схеми, в результаті якої злісні неплатники податків виводяться з-під кримінальної відповідальності без будь-якої компенсації завданих державі фінансових збитків. 

За словами депутата, схема досить нехитра: за погодженням сторін компанія-боржник перераховує суму відшкодування фінансових збитків не на рахунок Державного казначейства, як визначено частиною 4 статті 212 КК України, а на власний же рахунок, але з позначкою в графі про призначення платежу: “Оплата суми збитків до державного бюджету у кримінальному провадженні”. Своєю чергою податкова поліція закриває очі на те, що гроші перераховані не в державний бюджет і ініціює закриття кримінального провадження. У підсумку недобросовісний підприємець звільняється від кримінальної відповідальності, а держава так і не отримує жодної копійки відшкодування збитку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Вперше в Україні: суд визнав електросамокат транспортом і засудив дівчину до року умовно і великого штрафу

Заява Залізняка змусила керівництво ДФСУ виправдовуватися. На своєму сайті відомство пояснило, що діє на підставі законної процедури.

“Державна фіскальна служба України опублікувала на своїй сторінці, що все легально і поповненням електронного рахунку “СЕА ПДВ” підприємство нібито відшкодовує збитки державі. А ось як насправді. Щоб відшкодувати збиток необхідно гроші заплатити державі, а не самому собі. Кошти зі спеціального електронного рахунку (СЕА ПДВ) можна повернути собі назад, можна оплатити ними інші зобов’язання з ПДВ. Але сплатити те, що донараховано податковим органом з цього рахунку ну ніяк не можна. Про це прямо написано в пункті 25 постанови № 569″, – написав Ярослав Железняк у свіжому пості Facebook.

У зв’язку з цим народний депутат зажадав від глави відомства Вадима Мельника надати документальні підтвердження про сплачені державі гроші в якості компенсації збитку податковими ухильниками, які були виведені ДФСУ з-під кримінальної відповідальності.

“Дякую представникам ДФС за відкритість та готовність до публічної дискусії. Сподіваюся, ви мені також відкрито надасте інформацію про суми, перераховані платниками податків в якості компенсації збитку державі в кримінальних провадженнях в період 2020-2021 роках. І заодно прошу повідомити, що у вас по кримінальних провадженнях №42020100000000260 від 01.07.2020 р і №32021100110000016 від 10.02. 2021 р., де були помічені такі цікаві факти. Гроші зайшли в бюджет?”- запитує Ярослав Железняк.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Рада хоче знизити податки для операторів азартних ігор

Як повідомив Вадиму Мельнику Ярослав Железняк у попередньому депутатському запиті, 27 червня 2021 року, в рамках одного з вищевказаних кримінальних проваджень, компанія провела платіжну операцію за платіжним дорученням. Однак одержувачем коштів за цим платіжним дорученням була ця ж комерційна структура. Відмітка в призначенні платежу – “Сплата суми збитків до держбюджету у кримінальному провадженні” – стала підставою для посадових осіб ДФСУ закрити кримінальне провадження за таким дивним платіжним дорученням. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я