Концерн “Укроборонпром” припиняє своє існування: уряд схвалив реорганізацію

0
22

Концерн "Укроборонпром" припиняє своє існування: уряд схвалив реорганізацію

Концерн припинить своє існування шляхом перетворення на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Уряд ухвалив рішення про реорганізацію держконцерну “Укроборонпром” в акціонерне товариство.

Відповідні постанову та розпорядження схвалено сьогодні, 9 грудня, на засіданні уряду, повідомляє прес-служба “Укроборонпрому”.

Нагадується, що 1 жовтня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон №1630-ІХ “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”, ключова мета якого – підвищення обороноздатності, економічної безпеки та захисту інтересів України шляхом запровадження корпоративної моделі управління на підприємствах державного ОПК.

Трансформація “Укроборонпрому” дозволить подолати технологічний розрив між державним сектором вітчизняного ОПК і провідними світовими оборонними компаніями завдяки:

  • впровадженню моделі корпоративного управління на підприємствах – згідно зі стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), – що дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та політичний тиск;
  • трансферу новітніх технологій, які необхідні, щоб виробляти сучасне високотехнологічне озброєння та військову техніку для потреб Збройних сил України;
  • створенню спільних проектів, програм та підприємств з закордонними партнерами з країн-партнерів, що відкриє нові можливості для підприємств ОПК України;
  • залученню інвестицій, зокрема іноземних, з метою модернізації виробництва та впровадження інновацій.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Сьогодні обмінники продаватимуть долар за новим курсом

Як повідомляв УНІАН, 17 листопада директор з трансформації “Укроборонпрому” Станіслав Людкевич заявляв, що завершальний, третій, етап трансформації ДК має розпочатися в червні-липні 2022 року.

За його словами, спочатку буде здійснено корпоратизацію – перетворення на господарські підприємства з тим майном, яке належить їм на сьогодні. На другому етапі будуть створені функціональні холдинги з тим майном, яке належить відповідним підприємствам холдингів. І на третьому етапі, який планується почати у червні-липні 2022 року, почнуться операції з майном, за поданням відповідних субхолдингів.

“Ці субхолдинги – авіаремонт, броньовані машини, ракетні системи, радарні системи та суднобудування. Окремий спецхолдинг буде створено для спецекспортерів, оскільки це міжнародний специфічний вид діяльності, який потребує окремого регулювання та окремої уваги. Деякі з підприємств “Укроборонпрому” відійдуть до нового холдингу “Аерокосмічні системи”, який перебуває на початковому етапі створення”, – сказав Людкевич.

Другий етап трансформації концерну має розпочатися з квітня 2022 року.

Державний концерн “Укроборонпром” було створено у 2010 році.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • “Укроборонпром” уклав у США угоди на 2,5 мільярда доларів
  • Україна випускатиме бойових роботів (фото)
  • Уряд затвердив екс-посла Канади в Україні на посаду бізнес-омбудсмена
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Зеленський пояснив переваги закону про внутрішній водний транспорт (відео)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я