Кулеба закликає Німеччину і США перейти до конкретних дій через “Північний потік-2”

0
14

Кулеба закликає Німеччину і США перейти до конкретних дій через "Північний потік-2"

РФ на європейському газовому ринку перейшла до конкретних дій, каже Кулеба / Ілюстрація REUTERS

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликає Німеччину і США перейти до конкретних дій у наданні гарантій Україні для збереження транзиту газу через територію України на тлі запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу.

“Останніми днями була серйозна активність на треку “Північного потоку-2″. Ми трусимо наших партнерів і вимагаємо, що час від слів переходити до конкретних дій, від запенвнень до конкретних гарантій”, – наголосив Кулеба.

Міністр нагадав, що нещодавно Україну відвідав старший радник Державного секретаря США з питань енергетичної безпеки Амос Хохштайн та державний секретар при Федеральному міністерстві економіки і енергетики Німеччини Андреас Файхт.

Він додав, що Україна готова разом з США і Німеччиною вдаватись до дій.

Транзит газу через Україну

Як повідомляв УНІАН, 22 липня Посольство США в Україні оприлюднило спільну заяву США та Німеччини щодо підтримки України, європейської енергетичної безпеки та загальних кліматичних цілей.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Собівартість газу вітчизняного видобутку становить 2,5 гривні за кубометр – експерт

Згідно з домовленостями, США і ФРН обіцяють не допустити використання Росією енергоносіїв як зброї проти України.

Німеччина має намір призначити спеціального посланника на переговори між Україною і Російською Федерацією щодо продовження транзиту російського газу через територію України в Європу на термін до 10 років.

Також ФРН зобов’язалась створити “Зелений фонд” для України і стимулювати залучення іноземних інвестицій у розмірі до 1 млрд доларів. Також Німеччина має намір розвивати двосторонні енергетичні проекти з Україною.

Коментуючи цю заяву, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна ініціює консультації з Єврокомісією та Німеччиною через загрозу безпеці, яку створює газопровід “Північний потік-2”. Кулеба зазначив, що в Україні хочуть почути від європейських партнерів про шляхи імплементації домовленостей ФРН і США.

Єврокомісія заявила, що готова до консультацій з Україною через “Північний потік-2”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я