Курс аномальний: експерти пояснили причини зростання гривні у жовтні

0
19

Курс аномальний: експерти пояснили причини зростання гривні у жовтні

Названо причини “просідання” долара у жовтні / фото УНІАН

Експерти вважають аномальним зміцнення гривні до долара на тлі тенденцій зі збільшення вартості енергетичного імпорту в країну та зростання дохідності американських облігацій.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

За словами директора аналітичного департаменту Eavex Capital Дмитра Чуріна, такі тенденції навпаки зазвичай негативно чинять тиск на курс національної валюти.

Так, зростання американських держоблігацій призвели до зміцнення долара до інших іноземних валют з 1,30% до 1,61%.

За останній місяць курс євро до долара знизився приблизно на 2%, тому долар до гривні має бути на кілька відсотків вищим, зауважує Чурін.

Чому зростає курс гривні

Як уточнює головний дилер департаменту казначейства і фінансових ринків ОТП Банку Антон Курінний, зміцнення гривні відбувається завдяки виручці аграріїв та металургів, а також пропозицій від IT-сфери першої половини місяця.

Зараз на ринку не вистачає попиту, щоби піднятися, а впасти поки не дає регулятор, відповів Курінний.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Акціонери "Мотор Січі" хочуть в суді встановити для СБУ терміни досудового розслідування або скасувати арешти акцій

“Високі ціни на газ й інші енергоносії у світі призвели до різкого зниження їхньої покупки імпортерами, відповідно, попит на валюту з їхнього боку різко зменшився. Тому найближчим часом ми не очікуємо різких змін курсу, як це традиційно було минулими роками”, – додав аналітик Ярослав Кабін з Ідея Банк.

Національний банк України на середу, 13 жовтня, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 26,35 грн/дол., тобто гривня зміцнилася на 1 копійку в порівнянні з попереднім показником. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я