Людям з інвалідністю – особлива увага

0
19

Людям з інвалідністю – особлива увага

Людям з інвалідністю – особлива увага

Людям з інвалідністю – особлива увага

Людям з інвалідністю – особлива увага

3 грудня Генеральною Асамблеєю ООН проголошено Міжнародним днем людей з інвалідністю. Таких людей у місті Хмельницькому проживає понад 25 тисяч.

В управлінні праці та соціального захисту населення створено Централізований банк даних з проблем інвалідності, де запроваджено облік осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які забезпечуються за рахунок державного бюджету:
– санаторно-курортним лікуванням;
– одноразовою матеріальною допомогою;
– грошовою компенсацією замість санаторно-курортного лікування; на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.
Ведеться робота щодо працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями. За особистими зверненнями, людей з інвалідністю працевлаштовують через міський центр зайнятості, а також направляють на навчання та стажування за різними професіями.
Проводяться безплатні капітальні ремонти житла для людей з інвалідністю та ветеранів війни.
За рахунок бюджету Хмельницької міської територіальної громади проводиться встановлення газових лічильників, від початку 2021 року встановлено 82-ом особам на суму 493,2 тис. грн, встановлення лічильників води (для 27 особи на суму 137,6 тис. грн), заміна непридатного до використання газового обладнання (для 7 осіб на суму 145,0 тис. грн).
Станом на 01.12.2021 надана одноразова грошова допомога деяким категоріям громадян за рахунок відповідних призначень загального фонду бюджету міської територіальної громади – 19048 особам на загальну суму 19651,10 тис. грн., в тому числі особам з інвалідністю – 1432 особам на загальну суму 1244,00 тис. грн.
Надані додаткові пільги в розмірі 50% на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян у т.ч. особам з інвалідністю 1 групи по зору.
Здійснюється ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (понад 76 тисяч осіб), на підставі якого видаються електронні квитки для проїзду у міському пасажирському транспорті (видано 59 000 електронних квитків). Проводиться нарахування коштів на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема щомісячно близько 14 тисячам сімей пільговиків нараховується в середньому 10,0 млн. грн.
У територіальній громаді успішно функціонують центри денного та тимчасового перебування для дітей та осіб з інвалідністю 18+ (міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Школа життя», Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок», рекреаційний центр «Берег надії», відділення цілодобового догляду при територіальному центрі соціального обслуговування). Для утримання таких закладів та надання соціальних послуг цільовим групам щорічно виділяється з міського бюджету 33,5 млн. грн. та надаються всі базові соціальні послуги.
Функціонує відділення тимчасового перебування Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування. Особи, що отримують послугу, забезпечуються ліжко-місцем, постільною білизною, столовим посудом, засобами гігієни, харчуванням (чотирьохразовим) та за потреби одягом, взуттям, засобами технічної реабілітації, та отримують ряд заходів за спостереженням стану здоров’я. За звітний період послугою скористалась 51 особа.
Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Школа життя” – дає можливість дітям набути навики елементарного самообслуговування, правил спілкування та орієнтування у близькому оточенні, здобуття рівня знань, в міру їх можливостей. З 2018 року діти з інвалідністю мають змогу отримати послугу гідротерапії в басейні.
Протягом 2021 року у Центрі пройшли курс реабілітації 133 дитини з інвалідністю, з них 7 дітей, віком до 3-х років.
Для проходження реабілітації зараховано 50 дітей з інвалідністю, з них 6 дітей з населених пунктів Хмельницької ОТГ.
Для проходження реабілітації та адаптації у суспільство молодих людей з інвалідністю з розумовими обмеженнями у Центрі «Родинний затишок» розширено спектр з надання соціальних послуг на другому поверсі, створено умови для можливості цілодобового перебування осіб з інвалідністю, в разі кризових ситуацій в сім’ї. Також облаштовані актова та тренажерна зали, кабінети релаксації та масажу. Зроблено капітальний ремонт (гідроізоляція фундаменту) приміщення центру. Сто п’ятдесят осіб вже пройшли курс реабілітації і 76 осіб отримують на даний час реабілітаційні послуги в Центрі реабілітації «Родинний затишок».
В Центрі одночасно можуть отримувати послуги лише 32 особи з інвалідністю. Саме тому заклад активно працює в напрямку розширення спектру послуг та підвищення їх ефективності.
З метою організації відпочинку для осіб з обмеженими можливостями працює Рекреаційний центр «Берег надії». Варто відмітити, що діти та дорослі, які мають інвалідність, проходять оздоровлення не тільки влітку, а протягом року. На базі центру з початку року отримали послуги 1120 осіб різних категорій та верств населення на платній та безкоштовній основі.
З нагоди дня людей з інвалідністю представникам громадських організацій інвалідів вручені продуктові набори у кількості 900 штук. Кращі активісти громадських об’єднань осіб з інвалідністю відзначені Почесними грамотами міського голови.
У співпраці з громадською організацією УТОГ у 2021 році запроваджено надання соціальної послуги (переклад жестовою мовою) за рахунок бюджетних коштів. Послуга надається особам з інвалідністю з порушеннями слуху. Послугою користується 45 осіб, для надання даної послуги використано 24,4 тис. грн.
Хмельницьким обласним благодійним фондом «Карітас» надаються послуги з перевезення людей на візках «соціальне таксі». Одержувачі послуги – люди з інвалідністю та діти з інвалідністю з захворюваннями опорно-рухового апарату та іншими захворюваннями, які пересуваються на візках. Послуги надаються спецавтотранспортом, обладнаним гідравлічним підйомником. У 2021 році дану послугу отримали 630 осіб на загальну суму 948,4 тис. грн.
Також надається соціальна послуга – супровід незрячих осіб соціальним працівником. Протягом 2021 року послугою скористались 225 осіб, для надання даної послуги використано 189,6 тис. грн.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Хмельницькому триває облаштування дитячих і спортивних майданчиків

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я