Максим Степанов: Ситуація з наявністю антибіотиків в Україні повністю контрольована

0
28

Ситуація з наявністю антибіотиків в Україні контрольована. Лікарні забезпечені необхідним запасом препаратів антибактеріального спектру. Про це під час брифінгу заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Я неодноразово проводив зустрічі з представниками фармпідприємств і можу запевнити, що у нас цілком контрольована ситуація. Українські лікарні повністю забезпечені антибіотиками, деякі мають додатковий запас препаратів антибактеріального спектру. Жодних проблем немає», — підкреслив очільник МОЗ.

Водночас Максим Степанов повідомив, що українські виробники мають необхідні потужності для збільшення обсягів виробництва протимікробних препаратів та здатні забезпечити прогнозовані потреби закладів охорони здоров’я у разі погіршення епідемічної ситуації. 

Крім того, Міністр охорони здоров'я наголосив, що показання до застосування антибіотикотерапії визначено протоколом надання медичної допомоги щодо лікування коронавірусної хвороби. Ці препарати призначаються виключно лікарем. Максим Степанов підкреслив, що неконтрольоване використання антибіотиків призводить до розвитку антибіотикорезистентності, та закликав українців не займатися самолікуванням.

«Під час пандемії у нас споживання антибіотиків зросло по деяких групах у 5-6 разів. Саме споживання, адже дехто приймає антибіотики не за призначенням лікаря та без будь-яких підстав. Як наслідок, настає антибіотикорезистентність — звикання до таких препаратів. Тоді, навіть якщо виникне гостра потреба у прийомі антибіотиків, вони просто не діють. Антибіотики повинні призначатись за рецептом лікаря і відповідно фармацевт повинен відпускати дані препарати пацієнтам в аптеці за рецептом. У питанні їх використання пацієнти мають прислухатися виключно до рекомендацій лікарів», — резюмував очільник МОЗ.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Максим Степанов: В Україні запровадять  договори керованого доступу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я