Мешканці Чернігівщини мають бути забезпечені стовідсотковим доступом до вакцини від COVID-19, – Олександр Комаріда

0
32

Мешканці Чернігівщини мають бути забезпечені стовідсотковим доступом до вакцини від COVID-19. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Олександр Комаріда під час зустрічі з керівництвом області, районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Чернігівщини, на якій підводили підсумки робочої поїздки в область.

“Чернігівщина показує не найкращі результати за кількістю щеплень від коронавірусної хвороби. Міністерству важливо зрозуміти чому так відбувається, щоби допомогти з вирішенням проблеми, – зазначив Олександр Комаріда. – Під час поїздки ми перевірили десять пунктів щеплень та центрів вакцинації від COVID-19, причому заздалегідь про візити не попереджали. Так ми змогли побачити реальний стан справ та роботу пунктів та центрів”.

Під час візитів була виявлена низка помилок, які слід виправити, зокрема:

  • інформація про графіки роботи деяких пунктів та центрів не є актуальною на сайті list.covid19.gov.ua, а графіки роботи є недоступними для охочих вакцинуватися;
  • у більшості закладів охорони здоров’я відсутня навігація, тому знайти пункт щеплення від COVID-19 дуже складно;
  • деякі сімейні лікарі майже не говорять із пацієнтами про вакцинацію, її переваги і можливість, незважаючи на те, що запрошують їх на щеплення телефоном.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  МОЗ, Мінцифра та Кіберпол протидіють поширенню підроблених COVID-сертифікатів

Проте є організаційні моменти, які можуть взяти на озброєння й інші регіони. Наприклад, центр вакцинації у Корюківці працює у “мобільному” режимі: виїжджає у села і щеплює пацієнтів там.  

“Ми дуже вдячні медичним працівникам, які борються з COVID-19. І впевнені, що Чернігівщина активізує роботу з вакцинації. Нещодавно область отримала нового очільника, В’ячеслава Чауса. Він уже включився в роботу і готовий допомагати як керівництву ОТГ і районів, так і самим медикам, щоб якомога краще захистити населення і економіку від спалаху захворюваності, який принесе осінь”, – підсумовує Олександр Комаріда.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я