МОЗ взяло участь заході “Рівний доступ до послуг з психічного здоров’я та роль первинної медичної допомоги”

0
22

8 жовтня Міністерство охорони здоров’я разом з Всесвітньою організацією охорони здоров’я провели захід “Рівний доступ до послуг з психічного здоров’я та роль первинної медичної допомоги”, присвячений Всесвітньому дню психічного здоров’я.

В заході взяли участь користувачі послуг з психічного здоров’я, фахівці первинної медичної та спеціалізованої допомоги, тренери з mhGAP, Заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, представники Бюро ВООЗ в Україні та Європейського регіонального бюро ВООЗ, представники НСЗУ, Світового банку, проєкту “Психічне здоров'я для України”, який підтримується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC), а також представники міжнародних ГО “Лікарі світу” і “Лікарі без кордонів”. 

Ірина Микичак, заступниця Міністра охорони здоров’я України, підтримала необхідність нарощування потенціалу медичних працівників первинної ланки для надання послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населенню, що переживає стрес та інші психічні стани, а також використання стратегій самодопомоги для власного благополуччя.

Доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні, підкреслив необхідність подальших скоординованих зусиль для наближення допомоги до людей із поширеними психічними розладами та співпраці всіх зацікавлених сторін. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  На Вінниччині Максим Степанов зустрівся з медиками Клінічного центру, де рятуватимуть хворих на COVID-19

Сімейні лікарі поділилися власним досвідом роботи з пацієнтами з поширеними психічними розладами, такими як депресія та тривога, після навчання за Програмою дій ВООЗ з усунення прогалин в області психічного здоров'я (mhGAP).

Представники первинної ланки, які бажають взяти участь у навчанні за програмою mhGAP, можуть зареєструватися і заповнити коротке опитування за посиланням: https://bit.ly/3lldV4t. Дані будуть передані партнерам, які проводять навчання за програмою mhGAP. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я