На українців чекає ще одне подорожчання: що і чому зросте в ціні

0
14

На українців чекає ще одне подорожчання: що і чому зросте в ціні

В Україні сформувався тотальний дефіцит витратних матеріалів для друку книг / фото УНІАН Володимир Гонтар

У зв’язку зі світовим стрибком цін на папір український книжковий бізнес буде змушений підняти ціни на свою продукцію.

Про це повідомляє UBR.ua.

Як пише видання, в Україні сформувався тотальний дефіцит витратних матеріалів для друку книг. Сировина і поліграфічні матеріали імпортуються, а частина великих європейських і китайських заводів з їх виробництва закрилися.

Експерти прогнозують, що середня ціна на книгу становитиме 252 гривні й може стати непідйомною для пересічного українського споживача.

“У світі через пандемію почалася певна криза з папером і зростання цін на нього. Деякі підприємства змушені були закритися або зменшити обсяги випуску. Інші – перепрофілюватися на виробництва картону для упаковок. Очевидно, що це вплине на вартість книг”, – заявила директор Yakaboo Publishing Юлія Лактіонова.

Як пише видання, в Україні практично немає паперу, який виробляється безпосередньо в країні. А ціна на необхідні для поліграфії матеріали залежить від коливань курсу долара. Тому різке підвищення вартості паперу та картону також викликало їх нестачу на внутрішньому ринку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У "Метінвесті" розповіли про масштабні інвестиції в екопроекти за останні 5 років

“Якщо порівняти приріст вартості на вересень 2021 стосовно 2020 року, то він вже тоді склав 35% і продовжує зростати”, – повідомила CEO видавництва Vivat Юлія Орлова.

За словами експерта, в середньому ціна на поліграфічні послуги становить близько 70% собівартості книги. Якщо видавець спочатку заклав велику суму на права і переклад, то це 50-60%, в разі, наприклад, розмальовок для дітей, мова йде про більш істотну цифру в 90%.

Також значення має і розмір тиражу: чим він більший – тим менша ціна книги, чим менший тираж – відповідно вища і ціна. 

“Купівля авторських прав, переклад, редагування та друк — всі ці складові підсумкового книжкового продукту подорожчали в середньому на 42% за рік. Відповідно, сама книга прогнозовано повинна подорожчати на ті ж 42%”, – уточнює Орлова.

Зростання цін на папір:

У серпні 2021 року тотальний дефіцит паперу призвів до різкого стрибка вартості книг в Україні. За рік ціни на книги зросли на 35-40%.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Частина українських авіакомпаній можуть втратити право на польоти до Європи: кого це стосуватиметься

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я