Названо середню вартість землі в Україні: де найдорожче

0
24

Названо середню вартість землі в Україні: де найдорожче

Одним із факторів ціноутворення є родючість землі / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

За підсумками перших чотирьох місяців ринку землі середньозважена ціна земель сільськогосподарського призначення склала 42354 гривень за гектар.

Про це повідомив під час прес-конференції експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

“Ціна може значно відрізнятись в залежності від того, яке цільове призначення земельної ділянки. Якщо розглядати середньозважену ціну земель “для ведення товарного с/г виробництва”, то вона складає 34 тис. грн/га. Медіанна ціна – близько 31 тис. грн/га. Але якщо подивитись на середньозважену ціну земель “для ведення особистого с/г користування”, то вона буде в кілька разів вища за медіанну ціну (середньозважена ціна складає 52170 грн/га, медіанна – 22877 грн/га – УНІАН)”, – повідомив експерт.

За словами Нейтера, є дві області-лідера, де ціни на товарну землю є найбільшими, – це Київська та Львівська. Притому, що землі в цих регіонах не найродючіші. Справа в тому, що земельна ділянка може також купуватись із перспективою на подальшу забудову.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Повернення режиму ПСО щодо газу може призвести до розриву співпраці з МВФ - ЗМІ

Ще одним фактором ціноутворення, як зазначив експерт, є родючість землі. Зважаючи на це, найдорожчі в Україні є землі в Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській та Черкаській областях.

“Якщо розглядати найродючіші регіони, то для Хмельницької, Вінницької, Полтавської та Черкаської областей середня ціна на землі ОСГ складає 30-35 тис. грн/га, на товарну землю – 37-40 тис. грн/га”, – зауважив Нейтер.

Нагадаємо, раніше в уряді прогнозували, що вартість сільськогосподарської землі в Україні досягне близько 50 тис. гривень за гектар.

Як повідомляв УНІАН, 1 липня в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель.

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє купівлю землі іноземцями, в тому числі – громадянами країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям може вирішуватися тільки на загальнонаціональному референдумі.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Хто і як може придбати землю в Україні: міністр агрополітики розкрив деталі (відео)
  • У Мінагрополітики розповіли, якими темпами українці розпродають землю
  • До сотень тисяч гривень: українцям озвучили нову ціну на землю
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні набирають чинності нові покарання за п'яні ДТП: що чекає на любителів не тверезої їзди

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я