Нелегальний ринок тютюнової продукції зріс на 300% за рік через божевільні акцизи – експерт

0
14

Нелегальний ринок тютюнової продукції зріс на 300% за рік через божевільні акцизи – експерт

Останнім часом ринок заполонили контрабандні та контрафактні цигарки. Станом на сьогодні частка нелегального тютюнового ринку в Україні складає рекордні 18%, а щорічні втрати бюджету сягнули вже 14 мільярдів гривень.

Про це повідомив політичний експерт Сергій Биков.

“Нелегальний тютюновий ринок перевищив 18%, а прямі втрати бюджету відлетіли за 14 мільярдів на рік. І це при тому, що торік нелегальних цигарок було на 300% менше. Тобто у всіх під носом тіньовий ринок робить “дабл”, а це нікого не обходить”, – обурився політолог.

За словами Бикова, українські тютюнові компанії виробляють на рік 60 млрд штук цигарок, з них понад 7 млрд – контрафакт та фальсифікат.

“Тютюнові компанії кажуть, що головна причина вибухового зростання “тіні” – шалені темпи зростання акцизів. Вони пропонують знизити їх, щоб ціни на легальний продукт зростали не так швидко. І щось мені підказує, що влада не захоче вирішувати проблему таким шляхом (очевидним та логічним), тому що доїти легальний бізнес зручніше, ніж боротися з нелегальним”, – резюмував експерт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Компанія, якій "Енергоатом" продав струм дешевше населення, заробила на перепродажі комерційним фірмам 800 мільйонів гривень

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я