Одна з країн готова купувати українську курятину навіть у разі спалаху пташиного грипу

0
16

Одна з країн готова купувати українську курятину навіть у разі спалаху пташиного грипу

Документ став п’ятим сертифікатом на експорт, який Україна та Йорданія погодили за останній час / Ілюстрація REUTERS

Україна та Йорданія погодили сертифікат, який дозволить безперебійно експортувати курятину, субпродукти та інші продукти птахівництва, навіть у разі спалахів пташиного грипу.

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

“Ми вирішили одну з проблем українських експортерів м’яса птиці, погодивши новий сертифікат з Йорданією. Нова домовленість приносить конкретний результат: українські компанії та Йорданські споживачі можуть бути впевнені в безперебійному постачанні продукції з України”, – зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Документ став п’ятим сертифікатом на експорт, який Україна та Йорданія погодили за останній час. Раніше компетентні органи обох країн домовилися про експорт з України охолодженої замороженої яловичини, м’яса овець, великої рогатої худоби та овець для забою.

У МЗС нагадали, що Україна входить до ТОП-10 світових експортерів курятини.

Головні покупці української курятини:

  • Найбільше вітчизняної м’ясопродукції було експортовано до країн Близького Сходу, Євросоюзу та СНД. Частка країн ЄС у вартісному вимірі склала 20%.
  • Найбільшим покупцем українського м’яса торік була Саудівська Аравія з часткою 20,9% від усього експорту.
  • Ця Близькосхідна Країна закуповує в Україні виключно м’ясо птиці. Перші закупівлі вона зробила у 2015 році – 28 тонн на суму 34 тисячі доларів. А вже у 2020 році експорт українського м’яса птиці в Саудівську Аравію досяг 83 тисячі тонн на суму 136 мільйонів доларів.
  • Значними були також частки Нідерландів (13,9%), Об’єднаних Арабських Еміратів (8,3%), Білорусі (6,1%), Азербайджану (5,2%) і Казахстану (4,1%).
  • В цілому експорт України в ці країни склав 59% всіх поставок м’яса на глобальному ринку.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Тільки кожен четвертий українець задоволений своїм життям - опитування

Попередні показники

Україна за підсумками 2020 року скоротила експорт курятини в країни Європейського Союзу на 18,8% – до 108,6 тис.тонн, але при цьому стала третім найбільшим постачальником м’яса птиці в цей регіон.

18 лютого 2021 року Україна оновила абсолютний рекорд з експорту курятини.

Україна за підсумками січня-квітня 2021 року повернула собі місце в трійці ТОП-експортерів курятини до Європейського Союзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я