Одразу троє дітей та 19-річна дівчина отримали шанс на повноцінне життя завдяки трансплантації органів

0
13

27 вересня у Вінницькій обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім. академіка О.Ющенка українські лікарі провели трансплантацію органів 38-ми річного чоловіка, після згоди родичів. Четверо пацієнтів, троє з яких – діти, отримали серце, нирки та печінку.

Пари “донор-реципієнт” для проведення операцій визначила Єдина інформаційна система трансплантації. Окрім вінницьких лікарів, участь в операціях брали три бригади київських медиків.

Серце отримала 13-ти річна дівчинка, що перебуває в реанімації в ДУ «Інститут серця МОЗ України», 2 нирки отримали маленькі пацієнти Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», а печінка буде трансплантована молодій 19-ти річній дівчині в приватній клініці.

Для термінового перевезення до столичних клінік вилучених органів були задіяні служби екстреної медичної допомоги Києва, в межах проєкту аеромедичної евакуації, транспортування серця з Вінниці до Інституту серця в Києві здійснили гелікоптером.

Патрульна поліція забезпечила супровід медиків, що перевозили печінку до приватної клініки та нирки, до ОХМАТДИТу.

Висловлюємо щирі слова співчуття близьким донора, важливе рішення яких подарувало шанс на повноцінне життя чотирьом людям.

Нагадуємо: МОЗ розширює проєкт з аеромедичної евакуації. Міністерство охорони здоров’я залучає до експериментального проєкту Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Також розширюється перелік завдань, які суб’єкти державної авіації можуть виконувати для забезпечення розвитку трансплантації в Україні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Боротьба з COVID-19 та безпека здоров’я - Віктор Ляшко обговорив напрямки співпраці з начальником департаменту охорони здоров’я США

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я