Олександр Симчишин провів дискусію щодо бюджетного забезпечення територіальних громад на ХVI Муніципальному форумі

0
48

Олександр Симчишин провів дискусію щодо бюджетного забезпечення територіальних громад на ХVI Муніципальному форумі

Олександр Симчишин провів дискусію щодо бюджетного забезпечення територіальних громад на ХVI Муніципальному форумі

«В заключний день ХVI Муніципального форуму провів найчисельнішу і одну із найважливіших та найактивніших панельних дискусій щодо Бюджетного забезпечення територіальних громад.

Участь в обговорені взяли народні депутати Олексій Гончаренко, Ростислав Тістик, заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев, заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова, заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко та інші представники державної влади. Активну участь у форматі: запитання-відповіді взяли міські, сільські, селищні голови. Усім щиро дякую за активність!

Під час діалогу обговорили:

– Основні напрямки розвитку системи місцевих бюджетів до 2024 року;

– Фінансове забезпечення та організація надання освітніх, медичних та соціальних послуг.

Коли дискутуєш із представниками центральної влади часто доводиться чути тезу, що у міст, мовляв, багато грошей. Я з цим відверто не погоджуюсь. У всіх громад: сільських, селищних, міських коштів, реально, бракує. Так, номінально, бюджети можуть рости, а реально фінансовий ресурс щороку зменшується. Це відбувається через виконання делегованих державою повноважень, постійне недофінансування державою освітньої субвенції та медичної галузі. Через постійне зростання тарифів на енергоносії. Також місцеві бюджети беруть на себе фінансування невластивих повноважень, як, до прикладу, пільговий проїзд чи фінансування закладів профтехосвіти.

Наша позиція, до слова, підтримана народними депутатами – справедливо і чесно буде збільшити відсоток ПДФО для місцевих бюджетів до 80%. Це буде гарним стимулом для створення нових робочих місць у громадах і дасть необхідний ресурс для покращення місцевої інфраструктури, будівництва шкіл, ремонтів медичних закладів і так далі.

Окрім того, вкрай необхідно:

– розподілити повноваження органів місцевого самоврядування, виконавчої, державної влади;

– припинити щорічні «квести» навколо тютюнового і паливно-мастильного акцизів;

– дати можливість адмініструвати місцеві податки і збори;

– у повному обсязі фінансувати освітню субвенцію, куди включити дошкільну і позашкільну освіту;

– повернути комунальним підприємствам різницю в тарифах із державного бюджету;

– скасувати субвенцію на соціально-економічний розвиток, як найбільш політичну і суб’єктивну, віддавши цей ресурс саме громадам!

Ухвалити врешті-решт Муніципальний Кодекс!», – розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Детальніше за посиланням.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Віртуальну карту Хмельницької міської територіальної громади розробили в центральній бібліотеці міста

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я