Платне паркування у столичних дворах: киянам розповіли, кому насправді належить прибудинкова територія

0
18

Платне паркування у столичних дворах: киянам розповіли, кому насправді належить прибудинкова територія

29 липня 2021 року з’явилася інформація про те, що в Києві можуть ввести плату за паркування біля житлових будинків / фото facebook.com

Бажання столичної влади ввести в Києві платну парковку у дворах, є незаконним, оскільки в ОСББ немає шансів оформити прибудинкову територію на себе.

Таку думку в Facebook економічний експерт Борис Кушнірук.

“Плата за паркування авто на прибудинкових територіях – ще один спосіб пограбування киян”, – зазначив експерт.

За його словами, прибудинкова територія, за паркування на якій нібито мають будуть платити мешканці будинків, апріорі належить мешканцям.

“Київські чиновники обґрунтовують своє бажання тим, що земля, мовляв, належить муніципалітету, а тому має право встановлювати плату за паркування авто де завгодно, в тому числі у дворах житлових будинків”, – зазначив експерт.

“Місцева влада, незалежно від того – нинішня або ще радянських часів, надаючи згоду на житлове будівництво, автоматично передає землю не тільки безпосередньо під будинком, але і з прибудинковою територією. Межі цих прибудинкових територій чітко визначаються в рішенні місцевих рад. Тобто, одночасно з правом власності на квартиру в житловому будинку, його власники автоматично набувають право на землю під житловим будинком і на прибудинкову територію”, – зазначив Кушнірук.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Українців готують до того, що велику приватизацію неможливо буде зупинити: Шмигаль назвав терміни старту

За його словами, це випливає з самої правової природи співвідношення прав власності на землю і всіх її поліпшень, у тому числі в якості побудованого на ньому житлового будинку і його прибудинкової території.

“Слід розуміти, що без права користування прибудинковою територією не може існувати й права володіння житлом”, – зазначив експерт.

“Наші київські бонзи, знахабнілі від відчуття повної безкарності, кажуть, що, мовляв, ОСББ і ЖБК можуть оформити прибудинкові території на себе, а також зможуть поставити шлагбауми, щоб там ніхто інший не міг запаркуватися. Якщо ОСББ та ЖБК оформлять прибудинкові території на себе, тоді мешканці не платитимуть за паркування своїх авто там”, – сказав Кушнірук.

“Шанси в ОСББ та ЖБК оформити на себе ці прибудинкові майже відсутні”, – зазначив експерт.

Підвищення тарифу:

15 червня 2021 року в КМДА повідомили про те, що в Києві влада міста ініціює підняття тарифів на паркування для приватних автомобілів. Планувалося, що тариф буде підвищено на паркування в центрі міста, а також на прилеглих до центру міста територіях. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Співвласник порту TIS Єгор Гребенніков викупив одеський Зелений театр

1 липня 2021 року паркування в центрі Києва подорожчало в три рази.

Платне паркування у дворах:

  • 29 липня 2021 року з’явилася інформація про те, що в Києві можуть ввести плату за паркування біля житлових будинків. Паркування біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину.
  • Того ж дня, після появи інформації в ЗМІ, начальник інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін заявив про те, що столична міська державна адміністрація в рамках Комплексної програми з упорядкування паркування в місті проведе моніторинг прибудинкових територій на предмет приналежності їх до ОСББ або ЖБК.
  • Начальник інспекції з паркування пояснив, що необхідно навести порядок з паркуванням у дворах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я