Понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) отримали різнопланову медичну допомогу (первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану, екстрену тощо) у медзакладах Львівщини.
Для забезпечення українців необхідними медичними послугами в області проводять кампанії, які інформують про можливості отримання меддопомоги у місцях фактичного проживання.
Жодних обмежень немає: всі, хто має необхідність у фаховій допомозі, можуть її отримати.
Для важкохворих та травмованих під час війни українських дітей, які через активні бойові дії змушені були залишити свої домівки і потребують лікування, недоступного наразі в Україні, Міністерство охорони здоров’я ініціювало створення хабу на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові.
З цього закладу дітей разом з батьками доправляють так званими «конвоями життя» на лікування за кордон у клініки Польщі, Німеччини, Італії та інших країн.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну через Центр вже скерували на лікування за кордон понад 500 важкохворих дітей з різних областей країни, серед них: 408 — онкологічних пацієнтів, 64 — паліативних, 24 — нефрологічних пацієнти з потребою в замісній нирковій терапії та трансплантації нирки, пацієнти з іншими патологіями.
Евакуація поранених українців та онкохворих дітей на лікування за кордон — безоплатна.
Крім того, протягом Всесвітнього тижня імунізації (24-30 квітня), метою якого є популяризація вакцинації як дієвого засобу профілактики захворювань і захисту життя, понад 2,5 тисячі ВПО на Львівщині зробили профілактичні щеплення.
В осередках проживання ВПО працювали лікарі-епідеміологи, сімейні лікарі, які визначали вакцинальний статус людей. Мобільні бригади у складі епідеміолога, медичної сестри виїжджали безпосередньо до людей, які вже дали згоду на проведення профілактичних щеплень, і здійснювали вакцинацію згідно з Календарем профілактичних щеплень та від COVID-19.
Нагадуємо, Міністерство охорони здоров’я розробило алгоритм медичної евакуації українців, а евакуація поранених громадян України та онкохворих дітей на лікування за кордон відбувається майже щодня.