Президент МАУ Дихне розповів про перспективи розвитку компанії та конфлікт між акціонерами

0
32

Президент МАУ Дихне розповів про перспективи розвитку компанії та конфлікт між акціонерами

Євген Дихне / фото прес-служби МАУ

Нинішня модель розвитку “Міжнародних авіаліній України” – правильна. Багато що залежить від відновлення ринку, який, за прогнозами, тільки до 2024 року повернеться до показників 2019 року, – розповів в інтерв’ю “Лізі” президент компанії Євген Дихне.

Через проблеми з пандемією COVID-19 в кризових умовах у 2020 році МАУ довелося змінити формат роботи. “Раніше у нас на чартерні рейси припадало 10% перельотів, ми за великим рахунком покривали ними вікна простою літаків. Зараз на чартери припадає 60% всього обсягу перевезень”, – говорить Дихне.

Проте компанія зберегла класичну модель роботи мережевого оперування з хабом в аеропорту “Бориспіль”, яка дає компанії на українському ринку великі конкурентні переваги.

При цьому, незважаючи на конфлікт між акціонерами, Наглядова рада МАУ затвердила стратегію розвитку. “Ми побудували плани виходячи з прогнозу: у квітні-травні 2022 року буде відносна свобода від пандемії й не буде обмежень (у подорожах – Ред.). У бюджеті 2022 року ми заклали (і нам його нещодавно підтвердила Наглядова рада) польоти в усі столиці Європи, далекомагістральні рейси – Нью-Йорк, Торонто, Делі”, – інформує Дихне.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Google Chrome тестує миттєве відкриття нещодавно закритих вкладок

Він розповів, що менеджмент МАУ як виконавчий орган не бере участі й не втручається в конфлікт між акціонерами, а також не спілкується з ними на цю тему.

“Відносини між акціонерами – це відносини між акціонерами. І я точно не беру участі в їхньому конфлікті… і дистанціююся однаково від усіх акціонерів. Це мій імунітет в компанії, і я це дуже ціную. Я прийняв це рішення абсолютно самостійно… Для Арона Майберга було дуже важливо, щоб в цьому конфлікті я як виконавчий орган прийняв його сторону. Я ж вибрав абсолютно незалежну і рівновіддалену позицію”, – сказав президент МАУ.

Однак у вересні Майберг запропонував Дихне звільнитися за власним бажанням і отримати компенсацію.

“Ви призначені за моєю квотою… Я можу вас звільнити, коли вважатиму за потрібне і взяти будь-кого, кого вважатиму за потрібне… Але для мене неприйнятно йти з компанії таким чином. Це означає визнання своєї неспроможності, коли я впевнений, що результати в компанії дозволяють говорити: багато зроблено і зроблено правильно”, – розповідає Дихне.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Голова ДФС Мельник назвав тіньовий ринок загрозою економічній безпеці України

За інформацією “Ліги”, наприкінці листопада вийшов назовні конфлікт всередині МАУ. У судовому реєстрі з’явилася несподівана справа: Євген Дихне оскаржив рішення акціонерів про своє звільнення.

Євген Дихне прокоментував свій позов проти такого рішення Майберга таємно звільнити його з посади президента: “Цього рішення ніхто не бачив. Повірте, для мене все це дуже дивно і некомфортно, але мій спір з компанією якраз полягає в тому, щоб зрозуміти, за якою процедурою мене звільнили. Мені ніхто про це не повідомив. Я дізнався про звільнення абсолютно випадково… І мета мого позову якраз побачити той протокол, яким мене звільнили. Або протокол, яким скасували це рішення”.

2020 рік МАУ закінчила з 4,5 млрд грн збитку при доході в 7,3 млрд. За три квартали 2021 року МАУ отримала 1,09 млрд грн чистого прибутку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я