Проблема України – в необхідності створення хорошого інвестсередовища і в складнощах з верховенством права – президент VR CAPITAL

0
17

Проблема України - в необхідності створення хорошого інвестсередовища і в складнощах з верховенством права - президент VR CAPITAL

Проблема України полягає в необхідності створення хорошого інвестиційного середовища і в складнощах з верховенством права.

Про це в інтерв’ю у програмі “Романенко бесіди” заявив засновник і президент VR CAPITAL, керуючий інвестиційним фондом VR GLOBAL PARTNERS Річард Дейтц.

Він розповів, що фонд управляє активами на суму понад 5 млрд доларів, з яких близько 20% інвестовано в Україну. 

На сьогодні велика частина інвестицій фонду в Україну припадає на сектор відновлюваної енергетики (близько 60% з приблизно 1 млрд доларів) і фонд планує інвестувати в Україну ще до 1 млрд доларів.

Крім того, в Україні фонд також викуповує проблемні кредити у банків.

Зокрема, фонд викупив у одного з банків борги “Укрзалізниці” за 123 млн доларів, які пішли на виплати українським вкладникам цього банку.

Проблема України - в необхідності створення хорошого інвестсередовища і в складнощах з верховенством права - президент VR CAPITAL

Дейтц зазначив, що перед аукціоном з викупу боргу представники Фонду зустрілися з керівництвом “УЗ” і обговорили з ними таку можливість.

Тоді в “УЗ” нібито погодилися.

“Після аукціону ми запропонували реструктурувати борг не в грошові кошти, а в нові облігації, еквівалентні єврооблігаціям, які вони вже випустили… на 4 роки … але не зустріли конструктивної взаємодії”, – повідомив президент Фонду.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  На тлі активності інвесторів срібло подорожчало до восьмирічного максимуму

Тому фонду довелося відновити судові розгляди, які були розпочаті ще банком. 

За словами Дейтца, під час цих розглядів фонд зіткнувся з необґрунтованою заміною кількох суддів у деяких справах. 

Зокрема, він пояснив, що у справі, яку слухав Апеляційний суд, колегія суддів була обрана маніпулятивним чином.

Так, колегія повинна складатися з трьох суддів, яких вибирає автоматизована система, але на момент відбору 51 з 54 суддів виявилися або хворі, або у відпустці.

Проблема України - в необхідності створення хорошого інвестсередовища і в складнощах з верховенством права - президент VR CAPITAL

“Таким чином, були обрані три залишилися судді, які були доступні. Дивовижний і неймовірний збіг”, – коментує цей інцидент Дейтц.

Він також додав, що у вересні, коли цей же суд розглядав апеляційну скаргу по іншій справі, то один із суддів колегії був замінений в останній момент, а рішення у справі судді винесли, пробувши в нарадчій кімнаті всього дві хвилини. 

“Нам гранично ясно, що це рішення було написано ще до слухання”, – заявив Дейтц.

У зв’язку з цим фонд подав касацію до Верховного Суду з описом всіх порушень і очікує її розгляду до кінця року. 

Якщо Верховний суд не задовольнить касацію, то адвокати фонду мають намір домагатися справедливого рішення на міжнародному рівні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Курс долара зміниться до конкретної дати - прогноз

“Ми дуже сподіваємося, що до цього не дійде. Якщо ми опинимося на цьому етапі, то це означатиме колосальний провал верховенства права в Україні. А це означатиме, що не тільки ми опинимося в арбітражному суді проти України, а що і з інвестиційним середовищем тут сталося щось дійсно руйнівне”, – додав Дейтц. 

Він також уточнив, що якби в 2019 році “УЗ” погодилася з пропозицією про реструктуризацію боргу, то могла заощадити б майже 110 млн доларів в порівнянні з сумою, яку становить її борг сьогодні.  

“Очевидно, що проблема України полягає в необхідності створення хорошого інвестиційного середовища і в (складнощах – УНІАН) з верховенством права”, – вважає президент Фонду.

За його словами, такої думки дотримуються і багато інших іноземних інвесторів.

Дейтц також заявив, що обіцяні владою так звані інвестиційні няні – це міф, адже у його фонду такої інвестняні немає і він навіть не отримував такої пропозиції.

“У нас не тільки немає інвестиційної няні, але і держава працює проти нас, використовуючи адміністративний ресурс, щоб спробувати позбавити нас наших інвестицій. У цьому немає ніякого сенсу і це потрібно виправити”, – резюмував він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я