Проблема з аукціоном Прозорро може коштувати державі 200 мільйонів гривень від продажу спиртзаводу

0
22

Проблема з аукціоном Прозорро може коштувати державі 200 мільйонів гривень від продажу спиртзаводу

Фото УНІАН

Керуючий партнер Національної електронної біржі Євгенія Божко вважає, що операція з продажу за максимальні на торгах 194,4 млн доларів зривається з вини ДП Прозорро.Продажі, Фонду держмайна та ДП Укрспирт. Вони не виробили спільної позиції і уникають прийняття діяльних рішень.

Про це вона заявила на своїй сторінка у Facebook.

“На даний момент, ситуація така: договір купівлі-продажу ще не підписаний, розрахунки не проведені. Виходячи з цього, офіційно приватизованим спиртзавод вважати ніяк не можна”, – заявила вона.

Переміг клієнт, якого курирувала Національна електронна біржа. На жаль, через бюрократичні затримки, він втрачає час і гроші. Які вже міг би інвестувати в розвиток підприємства.

За об’єкт змагалися вісім учасників, вказала Божко. “Ціна лота зросла з 49 млн грн до 162 млн грн без ПДВ і до 194,4 млн грн з ПДВ. Це рекордна ціна, за яку продавали спиртзавод за всю історію української приватизації”, – прокоментувала представниця НЕБ.

Як зазначає Божко, на будівництво нового і сучасного спиртзаводу потрібно близько 4-5 млн грн. Продаж Косарського МДП за практично 200 мільйонів гривень – вкрай вигідна для держави угода в усіх відношеннях. І цілком могла б стати ще одним яскравим прикладом успішної приватизації.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Ціна нафти наближається до психологічної позначки в $70

Однак, після проведення торгів стало відомо, що на заводі на відповідальному зберіганні знаходиться заарештований з 2012 року спирт, який займає до 50% всіх ємностей для зберігання продукції.

Оскільки його нікуди не перевозять, то повноцінний запуск підприємства на повну потужність неможливий. Так само як і компенсація новому власнику його інвестиційних витрат.

“Як видно з цього кейсу, організації, які повинні були в інтересах бюджету бути зацікавленими у розв’язанні даної проблеми, поки не бачать шляхів виходу з колапсу”, – зазначила Євгенія Божко.

Серед усіх зазначених представників держави, до роботи Прозорро.Продажі виникає все більше питань у бізнес-співтоваристві, враховуючи непрозорість правил і зірвані угоди на мільйони гривень для держави. Репутація державного майданчика залишається нестійкою, зважаючи на збереження можливостей для маніпуляцій.

Оскільки учасники першого аукціону та їхні цінові пропозиції вже розкриті, відкривається можливість для змови потенційних учасників, що в підсумку може призвести до зниження доходів держави від продажу активу через обмежену конкуренцію.

Одночасно з цим, Укрспирт заявив, що не має можливості вивезти заарештований спирт, тоді як Фонд держмайна не може змінити умови типового договору і зобов’язати ДП це зробити.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні почала просідати гривня

В результаті, через неможливість вивезти 300 тис. л спирту, держава ризикує втратити 200 млн грн від приватизації заводу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я