Рада подовжила дію мораторію на банкрутство державних вугільних підприємств

0
23

Рада подовжила дію мораторію на банкрутство державних вугільних підприємств

Документ у першому читанні підтримали 312 народних депутатів, а в другому читанні – 317 народних обранців/ фото УНІАН Володимир Гонтар

Як передає кореспондент УНІАН, відповідний законопроект “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств” щодо продовження терміну дії мораторію на виконавчі провадження, заходи примусового виконання рішень та порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств” (№6347) в першому читанні підтримали 312 народних депутатів, а в другому читанні – 317 народних обранців.

Як зазначив голова парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, на сьогодні мораторій на банкрутство державних вугільних підприємств діє до 1 січня 2022 року.

“Цим законопроектом пропонується продовжити термін дії цього мораторію ще на два роки – до 2024 року. Це дозволить гарантувати стабільну і безперебійну роботу державних вугільних підприємств і гарантувати робочі місця для наших українських шахтарів”, – сказав він.

Трансформація вугільних регіонів:

Україна затвердила Концепцію трансформації вугільних регіонів, яка передбачає поділ всіх державних шахт на три категорії. Перша – це ресурсна база енергетичної компанії “Центренерго”. Передбачається подальше створення вертикально інтегрованої компанії у складі “Центренерго” з найбільш ефективних вугледобувних підприємств.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Частина українців зможуть оформити пенсію без довідок про доходи: кого це стосуватиметься

Друга категорія – це шахти “подвійного” призначення, тобто видобувні енергетичне і коксівне вугілля, що використовується в металургії.

Третя категорія – шахти, які будуть запропоновані для приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси. Такі об’єкти можуть використовуватися після перепрофілювання для іншої господарської діяльності.

Трансформація вугільних регіонів в Україні триватиме до 2028-2030 року. В Україні 65 моногородів, які зав’язані на вугільну галузь, а кількість задіяних працівників сягає 30 тисяч.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я