Рахункова палата назвала причини збитковості “Укрзалізниці” минулого року

0
19

Рахункова палата назвала причини збитковості "Укрзалізниці" минулого року

У звіті підкреслюється, що зазначене свідчить про невиконання правлінням встановлених повноважень / Ілюстрація REUTERS

Рахункова палата назвала джерела 11,9 мільярда гривень збитків “Укрзалізниці” у 2020 році, серед яких невиконання планів перевезення, непрофільні активи, курсові різниці та обслуговування кредитів.

Про це йдеться у звіті відомства про результати аудиту ефективності використання та розпорядження об’єктами державної власності у сфері залізничного транспорту за 2019-2020 роки.

“Встановлені такі основні причини виникнення збитку: невиконання плану доходів від вантажних перевезень (11 млрд грн); планування необгрунтованих показників доходів від реалізації непрофільних активів (7,6 млрд грн); невідповідності фактичних витрат з фактично отриманими доходами; відволікання коштів на непродуктивні витрати для обслуговування кредитів (3,4 млрд грн); збільшення витрат у зв’язку із збільшенням курсових різниць (5,5 млрд грн); здійснення витрат на сплату штрафних та фінансових санкцій (виконання рішень суду) – 417,1 млн. грн., додаткові витрати на утримання об’єктів незавершеного будівництва (0,9 млн гривень)”, – йдеться у звіті.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Тотальна заборона реклами нікотину й алкоголю в ЗМІ щорічно приноситиме медіаринку збитки на $130 мільйонів - експерти

У звіті підкреслюється, що зазначене свідчить про невиконання правлінням встановлених повноважень та нездійснення наглядовою радою належного контролю за діяльністю правління “Укрзалізниці”.

“Також, в результаті неприйняття ефективних управлінських рішень керівництвом “Укрзалізниці” об’єкти будівництва роками не введені в експлуатацію, закуплене обладнання Не встановлено, як наслідок – кошти на загальну суму 1,4 млрд грн використано в попередні періоди непродуктивно”, – йдеться у звіті.

“Укрзалізниця”:

“Укрзалізниця” – акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень Українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я