Ще 32 українця евакуювали з «гарячих точок» на лікування до Німеччини

0
17

20 цивільних та 12 військовослужбовців вдалося евакуювати зі східних регіонів України та інших територій активних бойових дій на лікування до Німеччини. Медичне транспортування вдалося забезпечити завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України та Європейської Комісії. 

Евакуювали людей, які постраждали від військової агресії росії: дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями; із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування.

Після  стабілізації стану у Львові хворих та поранених транспортували далі на спеціалізоване лікування за маршрутом «Львів – Жешув – Кельн». Для цього був залучений «летючий шпиталь» — спеціальний медичний авіарейс Luftwaffe Збройних сил Німеччини, розрахований на 38 ліжок для пацієнтів.

Ще 32 українця евакуювали з «гарячих точок» на лікування до Німеччини

Евакуація цивільного населення проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямків порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Амбулаторії Київщини отримали сонячні панелі та системи збереження енергії «Tesla Powerwall»

Ще одне направлення на лікування за кордон – стосується захисників України. Оскільки забезпечення військовослужбовців необхідною медичною та реабілітаційною допомогою, доступ до якої обмежено через війну, — є пріоритетом для країни. 

Для цього заклад охорони здоров’я, в якому захисники України перебувають на лікуванні та/або реабілітації, складає у довільній формі клопотання щодо необхідності направлення захисника України для лікування за кордон. Після чого його надсилають до військово-медичного закладу, де консиліум розглядає клопотання та формує висновок про необхідність (або обґрунтовану відсутність необхідності) направлення захисника України на лікування за кордон. 

Командування Медичних сил надсилає на розгляд МОЗ висновок та інші необхідні документи. МОЗ та МЗС шукають відповідні заклади охорони здоров’я іноземних держав, які готові безоплатно надати захиснику України усю необхідну медичну та реабілітаційну допомогу.

У результаті Міністерство інформує командування Медичних сил та адміністрацію Держприкордонслужби про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Транспортування захисників до закордонної клініки здійснюється за сприяння МОЗ та Європейської Комісії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Евакуація поранених громадян України та онкохворих дітей на лікування за кордоном відбувається майже щодня

Ще 32 українця евакуювали з «гарячих точок» на лікування до Німеччини

МОЗ разом із партнерами продовжує працювати та робити усе можливе, аби врятувати людей та надати їм необхідну медичну допомогу. 

Працюємо. Вистоїмо. Переможемо!

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я