Сімейні лікарі матимуть додатковий стимул вакцинувати своїх пацієнтів – МОЗ

0
26

Сімейні лікарі матимуть додатковий стимул вакцинувати своїх пацієнтів - МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України розробляє стимули для сімейних лікарів активніше комунікувати зі своїми пацієнтами про вакцинацію від COVID-19. Для цього розглядається можливість нарахування балів безперервного професійного розвитку за досягнення високих результатів охоплення серед підопічних. 

“Якщо серед дорослих пацієнтів сімейного лікаря вакциновано більше 80% йому буде зараховуватися 50 балів безперервного професійного розвитку під час чергової атестації, починаючи з 2022 року”, – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 

Враховуючи, що частина лікарів цьогоріч вже пройшла атестацію, отримати БПР за вакцинацію від COVID-19 можна буде протягом наступного року. Бали безперервного професійного розвитку зараховуватимуться на підставі Наказу МОЗ України від 22.02.2019  № 446, в який будуть внесені відповідні зміни.

“Зараз спільно з НСЗУ розглядаємо можливість запровадження і додаткової фінансової винагороди сімейним лікарям за високі результати охоплення щепленнями від COVID-19 серед дорослих пацієнтів”, – додав міністр. 

За даними дослідження ЮНІСЕФ/USAID, проведені Info Sapiens у березні 2021 – 64% українців загалом і 72% людей від 60 років дослухаються до порад сімейного лікаря, приймаючи рішення про щеплення. Саме тому сімейні лікарі є ключовими та мають агітувати на користь вакцинації – вони мають активніше комунікувати з пацієнтами та спиратись на доказову медицину. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Понад 1 млн українців оформили е-лікарняні

Корисні матеріали для лікарів: 

  • розділ для медиків на спеціальносму сайті з вакцинації: https://vaccination.covid19.gov.ua/for-doctors
  • освітні курси про вакцини: https://portal.phc.org.ua/ 
  • Відеоблоги лікаря-імунолога Федора Лапія: https://bit.ly/3rUU3qI 
  • Відеоблоги медичної експертки ЮНІСЕФ в Україні Катерини Булавінової та лікаря-імунолога Федора Лапія: https://bit.ly/37qQDCs 
  • Як говорити із пацієнтами про вакцинацію:  uni.cf/3uptnOB

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я