Ситуація на валютному ринку змінилася, зміниться і курс долара – прогноз ICU

0
9

Ситуація на валютному ринку змінилася, зміниться і курс долара - прогноз ICU

Курс гривні за минулий тиждень посилився / Ілюстрація REUTERS

Курс гривні продовжує зміцнення і може досягти рівня у 27 грн/дол., попри інтервенції Національного банку України з викупу валюти.

Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.

“Ситуація на валютному ринку змінилася на користь пропозиції, тому курс гривні знову посилювався, і НБУ відновив інтервенції, стримуючи зміцнення. Надалі гривня може продовжити рух до рівня 27 грн/дол. і досягти його навіть на цьому тижні, попри інтервенції НБУ”, – повідомили експерти ICU.

Відзначається, що завдяки відчутній перевазі пропозиції іноземної валюти над попитом, курс гривні за минулий тиждень посилився на один відсоток і на 4,3% з початку року, завершивши тиждень на рівні 27,24 грн/дол.

Всього на пропозицію валюти істотно вплинули нерезиденти, які стали активніше купувати українські гривневі облігації, а резиденти також могли продавати валюту, отриману від погашень валютних ОВДП минулого тижня.

Відчутна надлишкова пропозиція валюти спонукала НБУ завершити майже тримісячну перерву в інтервенціях з купівлі валюти та придбати минулого тижня 40 млн дол. в резерви.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні набули чинності нові правила розмитнення "євроблях": скільки доведеться платити

“Загальна ситуація на валютному ринку продовжує бути сприятливою для гривні та цілком може призвести до подальшого зміцнення в напрямку 27 грн/дол. І цей рівень може бути досягнутий вже на цьому тижні, якщо нерезиденти зацікавляться новими п’ятирічними облігаціями. НБУ може знову купувати валюту на ринку, але швидше за все в традиційних обсягах по 20 млн дол. в день, чим тільки буде стримувати зміцнення гривні”, – сказано в тижневику.

Курс на сьогодні

Національний банк України на середу, 9 червня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,18 грн/дол., тобто гривня зміцнилася на 1 копійку в порівнянні з попереднім показником.

Національний банк України минулого тижня – з 31 травня по 4 червня – купив на міжбанківському валютному ринку 40 млн доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я