S&P знизив рейтинг ДТЕК ВДЕ через блокування виплати боргів “Гарпоком”

0
28

S&P знизив рейтинг ДТЕК ВДЕ через блокування виплати боргів "Гарпоком"

фото dtek.com

Скандал з маніпуляціями цільовими коштами, залученими “Укренерго” для погашення заборгованості перед виробниками зеленої електроенергії, призвів до зниження рейтингу ДТЕК ВДЕ, повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий рейтинг емітента ДТЕК ВДЕ з рівня “B-” до рівня “CCC+”.

На рішення агентства вплинули незаконні дії посадових осіб державних компаній, які призвели до непогашення історичної заборгованості перед ДТЕК ВДЕ за вироблену “зелену” електроенергію.

“Компанія ще не отримала $97 млн (3 млрд грн) історичної заборгованості, яку передбачалося погасити за рахунок коштів, отриманих від недавнього випуску єврооблігацій “Укренерго” на суму $825 млн. Ми бачимо підвищені ризики для стягнення цієї дебіторської заборгованості через енергетичну кризу в Україні і недавню заяву президента України …, тому ми знижуємо рейтинг ДТЕК ВДЕ з “B-” до “CCC+”, – йдеться в повідомленні агентства.

У своєму повідомленні S&P підкреслює, що хоча законодавство України передбачає пропорційний розподіл коштів на всіх виробників електроенергії з відновлюваних джерел, ДТЕК ВДЕ став єдиною компанією, яка не отримала оплати.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Аеропорт "Київ" у 2024 році закриють для реконструкції злітно-посадкової смуги

Коментуючи рішення S&P, генеральний директор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніцкіс зазначив: “Ми твердо переконані, що дискримінація щодо виплати боргу ВДЕ-виробникам дає негативні сигнали про існуючий високий ризик інвестування в українську економіку. Україні буде важко відновити довіру міжнародних інвесторів. І, що більш критично, цей скандал негативно вплине на подальший розвиток сектору відновлюваних джерел енергії, який є ключовим у процесі декарбонізації економіки України”.

Компанія вважає рішення ДП “Гарантований покупець” про невиплату заборгованості завідомо політичним і прямо суперечить всім зобов’язанням України перед європейськими інвесторами, які придбали єврооблігації НЕК “Укренерго”.

Компанія вживає всіх можливих юридичних заходів щодо захисту своїх прав і законних інтересів як на національному рівні, так і у відповідних міжнародних організаціях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я