Свічка пам’яті як знак вшанування жертв голодоморів

0
45

Свічка пам’яті як знак вшанування жертв голодоморів

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цьогоріч він припадає на 28 листопада. Цього дня хмельничани разом з жителями інших міст України у глибокій скорботі вшановуватимуть пам’ять жертв жахливих трагедій ХХ століття – голодоморів 1921-го, 1932-33-го, 1946-го років. Із глибоким сумом згадуватимуть людей, життя яких забрав штучний голод, організований тоталітарним режимом.

Лише протягом 1932-1933 років конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української РСР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Традиційно в Хмельницькому у цей день відбувалася скорботна хода та панахида біля Ангела Скорботи. Проте, цьогоріч карантин вносить свої корективи, тому закликаємо хмельничан долучитися до всеукраїнської акції “Запали свічку” та о 16.00 запалити свічку у власному вікні, як символ пам’яті народу про загиблих від штучного голоду і таким чином згадати усіх, хто загинув внаслідок штучно створеного голоду.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Оперативна інформація про поширення COVID-19 у місті Хмельницькому станом на 28 лютого

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я