Світове зростання цін на сировину дозволило стабілізувати українську валюту – експерти

0
25

Світове зростання цін на сировину дозволило стабілізувати українську валюту – експерти

фото УНІАН

Через подорожчання руди, сталт, міді, кукурудзи, зерна, какао-бобів, соняшникової олії та іншої продукції, коли всього за кілька місяців їх вартість досягла цінового максимуму (як реакція ринку на поступове відновлення світової економіки після пандемії), гривня навіть змогла вирости у вартості.

Однак наступного року ціни на сировину можуть істотно знизитися, при цьому невідомо, чи зможуть вони повернутися до попереднього рівня.

“У 2021 році світова ціна на олію встановила світовий рекорд. Ніколи за всю історію світу такої ціни не було. Через ажіотаж ціна на 80% вища за адекватну. Але зараз уже ціна на олію у світі знижується”, – сказав економіст Олександр Охріменко.

Однією з причин економіст Сергій Фурса називає потенційну інфляцію.

“Це глобальний процес у світі – розкручування глобальної інфляції, який переважно пов’язаний з тим, що американці надрукували дуже-дуже багато грошей для того, щоб вийти з пандемії, щоб протидіяти кризі. Ці гроші пішли частково або повністю пішли на фінансові ринки. Як результат – ми бачимо роздування бульбашок скрізь. Це стосується абсолютно усіх сировинних ринків”, – пояснив Фурса.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Ціна на газ у Європі побила черговий історичний рекорд: що чекає на Україну

Експерт додав, що ключовим питанням все ж залишається проблема інфляції 2021 року. Але так і не зрозуміло, чи це просто спалах, який потім сам зійде нанівець чи довгостроковий процес, який загрожує фінансовій кризі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я