Світові ціни на каву злетіли до 10-річного максимуму: що чекає на Україну

0
11

Світові ціни на каву злетіли до 10-річного максимуму: що чекає на Україну

Очікувати підвищення вартості кави варто вже найближчими днями / фото 1zoom

Станом на середину листопада світові ціни на каву встановили 10-річний рекорд у зв’язку з чим роздрібні ціни на каву також підуть вгору.

Причинами зростання цін стали небувалі заморозки на кавових плантаціях в Бразилії, а також багаторазово подорожчала логістика. Про це йдеться в матеріалі UBR.ua.

За словами директора компанії Foundation Cofee Roasters Тимура Козонова за 2020-2021 роки вартість міжнародної доставки подорожчала в 9 разів.

У зв’язку з чим очікувати підвищення вартості кави варто вже найближчими днями.

“Якщо раніше ціна за контейнер становила 2 тис.доларів, то зараз – 18 тисяч. Це призводить до сильного подорожчання продукту поверх злетіла біржової ціни”, – зазначив він.

Козонов прогнозує, що кав’ярні почнуть підвищувати ціни вже в листопаді-січні.

“Зелена кава виросла в ціні більш ніж у два рази, але в собівартість обсмаженої включені також зарплати, податки, амортизація, комунальні витрати, прибуток й т.ін.тобто обсмажена кава подорожчає на 15-30%. Так само справи йдуть і з чашкою”, – резюмував Козонов.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  До кінця року в Україні злетять ціни на оренду житла - прогноз

Світові ціни на каву:

У листопаді 2019 року світові ціни на каву зросли відразу на чверть. Кава подорожчала на тлі скорочення виробництва в Латинській Америці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я